Баня-будинок: проекти вражаючих і стильних тандемів — все ппро ремонт

З цієї статті можна дізнатися, з якими перевагами і недоліками доведеться зіткнутися власникові дачної ділянки при будівництві такого об'єкта, як лазня-будинок: проекти і креслення споруд, об'єднаних в одну конструкцію, варіабельність внутрішніх планувань, найвдаліші і популярні приклади суміщень, опису і фото , середні розцінки на професійні послуги — відповіді на всі ці запитання містяться в даній публікації.

Поєднані лазня з будинком стануть ідеальним місцем відпочинку незалежно від сезону року і погодних умов

Баня-будинок: проекти, їх особливості, плюси і мінуси

Проекти, в яких будинок і баня об'єднані в одну конструкцію, користуються високим попитом у власників земельних ділянок. Така тенденція обумовлена ​​високою функціональністю споруди і комфортними умовами, які в неї є.

Варіант лазні як безпосереднє продовження будівлі, як допоміжна кімната

У більшості випадків проекти бань з житловою кімнатою припускають будівництво цієї конструкції окремо від житлового будинку, оскільки для облаштування парилки потрібна окрема система комунікацій. Такий підхід більш звичний, але далеко не завжди зручний.

Зверніть увагу! Якщо дачну ділянку не дозволяє компактно розмістити дві споруди, можна скористатися єдино вірним рішенням — об'єднати баню і будинок під одним дахом. Таким чином, можна істотно заощадити простір на території.

Переваги проектів будинку з лазнею під одним дахом

Багато власників дачних ділянок вдаються до будівництва лазні своїми руками; проектів, фото і докладних описів в мережі досить для того, щоб з цим завданням можна було впоратися самостійно. Втім, як і будь-який будівельний об'єкт, парилка, об'єднана з житловим будинком, має і переваги, і недоліки.

Головним достоїнством спільного місця розташування будинку і лазні під єдиною покрівлею вважається — затишок і комфорт мешканців

Переваги будинків і бань, побудованих під одним дахом:

 1. Зручні умови експлуатації. Не потрібно надягати теплі речі, щоб відвідати баню.
 2. Знижується ризик появи простудних захворювань. Баня може використовуватися в профілактичних цілях, а відсутність необхідності виходити на мороз після парилки знижує ймовірність застудитися.
 3. Доступна вартість. Будівництво лазні в будинку обійдеться значно дешевше, ніж її зведення в якості окремої конструкції. Крім цього, спрощуються роботи з монтажу інженерних мереж.
 4. Економія місця. Якщо площа ділянки становить менше 10 соток, недоцільно розміщувати на ньому кілька будівель.
 5. Відсутність додаткових витрат на обслуговування.

Переваги подібних проектів очевидні, проте вони не позбавлені і недоліків.

З якими недоліками пов'язано будівництво лазні-будинку

Основні труднощі, з якими доводиться стикатися забудовникам, полягають в дотриманні правил і нормативів. Матеріал, на основі якого споруджується будинок з лазнею, а також зона будівництва повинні відповідати вимогам пожежної безпеки.

Маючи баню в житловому будинку потрібно дотримуватися всіх інженерно технічні норми, щоб уникнути порушення мікроклімату жилих кімнат

Якщо ігнорувати обов'язкові правила і БНіП, можна привернути увагу перевіряючих відомств. Пожежна, санітарна, електропостачальна і інші служби можуть просто не видати дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію. У такій ситуації використання лазні вважається незаконним і може привести не тільки до штрафів, а й до відключення комунікацій.

Якщо не дотримуватися інженерні та технічні норми, можна порушити мікроклімат житлових приміщень. Проблема високої вологості особливо актуальна для проектів будинків-бань з колоди і бруса, оскільки деревина під її впливом деформується і руйнується, покривається грибками і цвіллю.

Корисна порада! Облаштування якісної вентиляційної системи в лазні, а також правильний вибір і монтаж паро- і гідроізоляційних матеріалів дозволять уникнути проблем, пов'язаних з високим рівнем вологості в житлових приміщеннях.

Крім цього, лазня потребує окремої каналізації. Якщо цього не зробити, злив води з парилки в загальну трубу значно збільшить навантаження на систему, через що вона може вийти з ладу раніше покладеного терміну. Якщо передбачається оформлення страховки на будинок, компанії розглядають такі споруди як об'єкти з підвищеними ризиками. В цьому випадку умови страхового поліса будуть менш привабливими, а суми виплат набагато менше.

Коли обидві споруди з дерева, якщо неправильно підійти до зведення лазні — конструкція постраждає від вогкості і пара

Особливості будівництва лазні: фото всередині і зовні

Будівництво житла, об'єднаного з сауною під одним дахом, має певні особливості.

Зображені на фото проекти бань в будинку, які можна зустріти в інтернеті, мають кілька варіацій:

 1. Баня розміщується на першому поверсі житлового будинку. В цьому випадку планування обох споруд складається ще на етапі розробки проекту.
 1. Зведення повноцінного зрубу в якості прибудови до стіни житлового будинку. Щоб закрити баню, необхідно подовжити покрівлю будівлі.
 2. Баня і житловий будинок повідомляються через одну стіну. Даний проект значно спрощує схему з'єднання лазні і вдома в один комплекс, а також полегшує перехід з однієї частини споруди в іншу.

Найпростіше зробити переміщення між спорудами, якщо парилка прибудована безпосередньо до будівлі.

У цьому випадку пропонується кілька варіантів лазень:

 • якщо будівля многоуров Невое, існує можливість розмістити парилку на цокольному поверсі;

Коли лазня і будова мають загальної стіною, це в значній мірі спрощує їх з'єднання і перехід з одного приміщення в інше

 • баня може бути використана як допоміжна кімната або продовження житлового будинку;
 • парилку можна поєднати з санвузлом і ванною кімнатою.

Ці варіанти розміщення лазні вважаються найпопулярнішими, але це не означає, що проект багаторівневого або одноповерхового будинку з сауною не може виглядати інакше.

Зверніть увагу! Якщо будинок і баня є єдиним комплексом, немає необхідності облаштовувати додаткову кімнату відпочинку. Для цих цілей підійде вітальня або інше приміщення в житловому будинку. Сам проект лазні може включати лише передбанник і парну.

Вибір оптимального проекту будинку-лазні і ціни на готові рішення для дачі

Якщо власник не прагне будувати на своїй ділянці нестандартне споруда, можна обійтися в процесі будівництва готовим проектом лазні під ключ. Найпростіші планування припускають облаштування сауни або парної в окремому приміщенні. Використання електричного котла для опалювання кімнати дозволяє відмовитися від застосування дров і підвищити рівень безпеки.

Проект житлового будинку з лазнею під одним дахом

Зовсім не зайвою буде організація окремого виходу на веранду або вулицю з банного приміщення. При наявності веранди зберігається можливість установки двері безпосередньо між лазнею і житловим будинком. У цьому випадку власник ділянки ще й економить кошти на будівництві лазні, оскільки виникає можливість зводити на одну стіну менше. При цьому приміщення парної залишається відокремленим від загального будівлі.

Вартість проектів будинків-бань з бруса (без обробки):

Габарити будівлі, м Загальна площа внутрішніх приміщень, м² Ціна, руб.

7,6х7

53

499500

8,5х6,5

84

568800

7х6

84

588000

8х7,5

87

841750

8,5х10

116

926300

8,5х8,5

120

930800

8,5х8,5

124

945500

Вартість проектів каркасних лазень під ключ

7,6х7

53

808700

8,5х6,5

84

912900

7х6

84

944700

8х7,5

87

1363250

8,5х10

116

1493500

8,5х8,5

120

1515000

8,5х8,5

124

1522600

Будівництво лазні в будинку: проекти і планування

Найважливішим етапом будівельного процесу є стадія проектування. Від грамотного вибору планування залежить, наскільки комфортним і практичним буде житло. Крім цього, необхідно визначитися з розміщенням лазні. Можна поєднати її з ванною кімнатою або облаштувати окрему парну.

Існують і інші варіанти планувань, де банний приміщення створюється окремо і ділиться на кілька функціональних зон:

 • помивочной;
 • парну;
 • кімнату для відпочинку.

Варіанти планування, де банний приміщення розміщується окремо і ділиться на кілька функціональних зон

Зверніть увагу! З метою безпеки бажано використовувати в процесі будівництва один і той же матеріал. Якщо житловий будинок складено з цегли, то з зовнішньої сторони лазня також повинна бути оформлена з його допомогою.

Огляд цікавих проектів будинків з гаражем і лазнею

Класичні проекти, де баня розміщується окремо від будівлі, поступово втрачають свою популярність, в той час як котеджі з вбудованими парилками, навпаки, стають більш затребуваними серед забудовників. Такі споруди можуть включати і додаткові компоненти, наприклад, гараж. Основна перевага подібних проектів полягає в їх варіабельності.

Гараж і лазня можуть розташовуватися на цокольному поверсі, тобто у підвалі. В цьому випадку під облаштування житлових приміщень відводиться перший поверх. У проектах одноповерхових будинків з лазнею всі приміщення знаходяться на одному рівні. Баня і будинок, об'єднані під одним дахом, можуть мати різні входи. При цьому будови з'єднуються за допомогою переходу, що дозволяє потрапити з парилку, не використовуючи при цьому головний вхід в житловий будинок.

Якщо передбачається розробка проекту двоповерхового будинку-лазні, то варіантів розміщення парилки буде ще більше. Багато забудовників віддають перевагу будинкам «полуторного розміру», що має мансарду.

План-схема будинку з гаражем і лазнею під одним дахом

На мансардному поверсі можна облаштувати:

 • більярдну;
 • майстерню;
 • дитячу;
 • спальню;
 • робочий кабінет і т.п.

Крім цього, можна варіювати і інші параметри. Наприклад, розмір гаража підбирається з урахуванням габаритів і кількості авто, які будуть в ньому стояти. В залежності від своїх уподобань власник дачної ділянки може збільшувати або зменшувати розмір лазні, облаштовувати в ній кімнату відпочинку, санвузол та інші приміщення.

Проект каркасного будинку-лазні: економія простору за допомогою кутової конструкції

Для об'єднаного проекту ідеально підійде планування будинку у вигляді літери «Г». У цьому випадку площа території використовується по максимуму. У кутових приміщеннях можна створити комфортні умови для господарів. Для розміщення такого будинку з гаражем і лазнею досить буде площі 10х12 м. При необхідності даний простір можна збільшити, якщо це дозволяють розміри дачної ділянки.

Для проекту в якому будинок суміщений з лазнею відмінно підійде планування у вигляді букви «Г»

У проект дерев'яного будинку з лазнею можна включити і інші елементи:

 • терасу;
 • мансарду;
 • камін;
 • літню кухню з навісом;
 • зону для установки мангала і барбекю.

Стаття по темі:

Полиць в баню своїми руками: покрокова інструкція по збірці і установці

Різновиди пристосування. Розрахунок габаритів полку в лазні. Збірка і установка банного споруди своїми руками. Поради по догляду.

Досить цікаво виглядають на фото будинку-лазні розміром 9х15 м. Такі планування користуються підвищеним попитом у власників земельних ділянок. Якщо ж територія не настільки велика або ж будівництво будинку з великою кількістю елементів виходить за рамки бюджету, можна зупинитися на проекті 8х8 м. Даний варіант вважається усередненим і дозволяє створити в будинку всі необхідні обставини для проживання невеликої родини, але тільки за умови, що планування буде складена грамотно.

Найбільш бюджетним варіантом вважаються будівлі розміром 6х8 м. У цьому випадку планування продумується особливо ретельно, інакше всередині буде тісно. Такі рішення зазвичай використовуються в якості проектів гостьових будиночків з лазнею.

У каркасних лазнях-будинках є ряд переваг, перше з яких — доступна ціна

Корисна порада! Максимальної економії простору на території можна домогтися, якщо спроектувати будиночок невеликого розміру з двома поверхами або мансардою. Звільнена площа на дачній ділянці може застосовуватися для створення теплиці, городу, оранжереї або квітників.

Проект гостьового будинку-лазні з розважальними елементами

Для гостьового будинку підійде дерев'яний котедж з кутовий конструкцією. Така споруда може мати класичну обстановку з усіма необхідними зручностями або, навпаки, використовуватися виключно в розважальних цілях для прийому гостей.

У другому випадку проект гостьового будинку з лазнею загальною площею 133,3 м² може включати:

 • терасу з піччю-барбекю;
 • парну;
 • більярдну;
 • басейн;
 • гардеробну кімнату.

Навіть якщо гостьовий будинок буде використовуватися в розважальних цілях, не можна забувати про житлової частини.

На 25 м² можна компактно розмістити:

 • спальню;
 • кухню;
 • вітальню;
 • кабінет.

Гостьовий будинок з лазнею це в першу чергу будівля не стільки для житла, скільки місце для відпочинку

В даному випадку самий практичний спосіб обіграти обмежений простір — позбутися від перегородок. Поділ житлової частини на функціональні зони може бути умовним, як в невеликих квартирах-студіях. У такий проект рекомендується додати другий поверх або мансарду з метою збільшення внутрішнього простору.

Проект лазні з кімнатою відпочинку і кухнею для великої родини

Одна будівля може поєднувати в собі і гараж, і баню, і житлове приміщення. Деякі забудовники йдуть ще далі, створюючи додатковий підвальний поверх. Проект будівлі розміром 230 м² має все необхідне для проживання великої родини.

Цією площі цілком достатньо для того, щоб організувати:

 • вітальню (загальну кімнату);
 • три спальні;
 • передпокій;
 • три ванні кімнати;
 • парилку;
 • велику терасу;
 • додаткову кімнату відпочинку.

У будівлі великого розміру можна облаштувати всі необхідні кімнати для проживання великої родини

Для будівництва сучасної лазні і вдома бажано використовувати профільований брус. Цей матеріал підходить для зведення одноповерхових і двоповерхових будівель, що мають різні планування. Що стосується внутрішньої обробки лазні, цей пункт, як правило, не прописується в проекті. Розробкою дизайну власник може зайнятися самостійно, проявивши свою фантазію.

Корисна порада! В якості обшивки необов'язково брати одну породу деревини. Поєднання декількох видів обробки додасть лазні оригінальний зовнішній вигляд. Зрозуміло, в процесі вибору обшивки слід враховувати властивості матеріалів, щоб уникнути розчарувань в майбутньому.

Як здійснюється будівництво лазні для дачі

Підбираючи проект для будівництва лазні, потрібно ретельно продумати всі нюанси. Щоб уникнути помилок, бажано довірити розробку об'єкта професіоналам, які виконають всі необхідні виміри і розрахунки.

Переваги проектів будинку з лазнею, які розробляються фахівцями:

 • проект будівлі складається на основі даних, отриманих шляхом ретельного вивчення умов, які має ділянку;

Проект двоповерхового будинку з лазнею

 • дотримання технічних норм;
 • повну відповідність проекту побажанням власника;
 • попередній розрахунок витрат на будівництво;
 • допомога у виборі оптимального варіанту і внесення корективів без шкоди надійності і практичності;
 • висока якість виконання будівельних робіт.

Над створенням проекту в будівельній компанії працює цілий колектив професіоналів. У розробці беруть участь дизайнери, проектанти, інженери з будівельною спеціалізацією. Завдяки цьому проекти дерев'яних лазень і будов, виготовлених з інших матеріалів, виходять довговічними, комфортними та затишними, а також технічно правильно виконаними. Висока точність креслень дозволяє прискорити будівництво, а також виключити ймовірність помилок.

Особливості роботи з проектами дачних будинків з лазнею: будівництво фундаменту і стін

У будівництві будь-якої будівлі, а повноцінного комплексу особливо, найважливішим етапом є виготовлення фундаменту. Від того, наскільки якісно виконаний цей елемент, залежить довговічність і надійність всієї споруди. Якщо лазня і будинок знаходяться під одним дахом, обов'язково слід враховувати такий нюанс, як вологість повітря. У подібних умовах доцільніше виконувати ятати фундаментної частини будинку і лазні окремо.

Закладка стрічкового фундаменту під дерев'яний будинок з лазнею

Вид фундаменту і його параметри підбираються з урахуванням кількох факторів:

 • типу матеріалу, що використовується для будівництва;
 • конструкцій стін і перегородок;
 • ступеня несучих навантажень.

В процесі проведення робіт із закладення фундаменту здійснюється монтаж каналізаційної системи. Параметри всіх комунікацій продумуються ще на етапі планування. Від обраного матеріалу залежить і підхід до будівництва стін. Якщо передбачається використання дерев'яного бруса, обов'язково слід пам'ятати про таке явище, як усадка.

Важливо! Якщо лазня виготовляється в якості прибудови до основної будівлі, особливу увагу необхідно приділити стикуванні між конструкціями. В іншому випадку лазня може деформуватися, що викличе чимало проблем в майбутньому.

У проектах одноповерхових бань обов'язково повинні бути присутніми вікна, які будуть не тільки гарантувати комфорт, але і забезпечувати доступ природного світла до приміщень. Наявність кватирок в таких конструкціях вкрай бажано.

Передбачивши при плануванні вікно в баню, можливо забезпечити ефективну систему провітрювання

Правильне утеплення будиночка з лазнею і покрівельні роботи

Если баня изготавливается в комплексе с жилым зданием, конструкция крыши должна быть целостной. Игнорирование этого требования может привести к разрушению. Проект кровли создается отдельно, поскольку ее поверхность будет большой, а значит, придется учесть множество нюансов.

Особое внимание следует уделить следующим моментам:

 • расчету высоты;
 • разработке системы сливов;
 • размещению вентиляции и вытяжек;
 • прокладке дымоходной системы.

После этого необходимо утеплить здание. На рынке можно подобрать множество качественных материалов, пригодных для этих целей. Высоким спросом у застройщиков пользуется минеральная вата, которая обладает множеством преимуществ.

Полезные характеристики минеральной ваты:

 • стойкость к огню;
 • екологічна чистота;
 • доступна ціна;
 • простая система монтажа.

Минвата – оптимальный материал для утепления потолка и стен бани

Утеплительные материалы обеспечивают защиту здания как с внутренней, так и с наружной стороны. Они препятствуют утечке тепла из помещений. Когда утеплительные работы завершены, можно приступать к отделке.

Дизайн бани с комнатой отдыха: фото внутри дома

Выбор отделочного материала задает общий тон обстановке. Помимо декоративной функции, обшивка может выполнять и другие задачи:

 • гидроизоляцию и утепление помещения;
 • продление срока эксплуатационной службы;
 • оказание оздоровительного эффекта на организм человека (некоторые материалы под воздействием высоких температур выделяют в воздух полезные вещества).

В качестве отделки для комнаты отдыха и предбанника лучше всего использовать сосну. Она доступна в цене, легко поддается обработке, обладает интересной структурой. Для парилки этот материал, напротив, совсем не подходит. Под влиянием высоких температур сосна выделяет смолу, которая создает множество неудобств.

Отделка интерьера заключается в обшивке стен и потолочного перекрытия бани деревянной вагонкой

Важливо! Не допускается использование линолеума и ДСП для отделки поверхностей в бане. Эти материалы не относятся к категории пожаробезопасных. Линолеум при нагреве выделяет в воздух токсичные вещества.

Помещение парилки и моечной желательно обшить лиственницей или липой. Даже при значительном нагреве данных материалов человек, прикоснувшийся к их поверхности, не получит ожогов. Оба эти вида древесины на протяжении длительного срока сохраняют свои декоративные свойства.

В качестве отделки для парилки подойдут и другие породы:

 • береза;
 • ольха;
 • кедр;
 • осина.

Все вышеперечисленные материалы обладают низким уровнем тепловой проводимости, поэтому они не подвергаются сильному нагреву. Среди полезных свойств этих пород также значится склонность к быстрому высыханию по окончании банных процедур. Для отделки поверхностей в бане можно использовать и другие материалы. Главное – избегать применения химических покрытий, которые при нагреве могут выделять в воздух ядовитые вещества.

Древесина в качестве обшивки максимальным образом пропускает воздух и препятствует развитию гнилостных бактерий микроклимата

Чтобы повысить уровень герметичности для отделки стен нередко используется вагонка. Она закрепляется поверх слоя утеплителя, состоящего из минеральной ваты и алюминиевой фольги, применяемой в роли отражателя. В качестве обшивки для фасадной части здания подойдет сайдинг (металлический или виниловый), имитация бруса, деревянная или пластиковая вагонка, а также блок-хаус.

От того, насколько грамотно составлен проект, будет зависеть срок службы всего здания. В свою очередь, владелец может создать внутри помещений любой дизайн и условия, которые обеспечат комфорт эксплуатации.

В сети можно найти множество интересных идей для создания неповторимой обстановки, например, оборудовать в моечной джакузи или небольшой бассейн под съемным полом, установить в помещении купель, изготовленную из бочки, заменить душ красивой имитацией водопада и т.п.

Оставить комментарий