Газовий лічильник в квартиру: сучасні моделі і правила установки — все ппро ремонт

Газ — джерело теплової енергії, яким щедро забезпечують нас надра Землі. Невичерпними є тільки запаси, поповнювалися з тією ж інтенсивністю, з якою витрачаються. Газ до таких не належить. Тому останнім часом облік блакитного палива все більше посилюється. Сумніви, чи встановлювати газовий лічильник в квартиру, поступово витісняються раціональними розрахунками і законодавством.

Установка газового лічильника дає можливість розраховуватися за реально спожиті ресурси

Лічильник на газ в квартиру: ставити чи не ставити

Відповідь на питання, чи потрібно в квартирі встановлювати газовий лічильник, можна знайти у Федеральному законі № 261-ФЗ «Про енергозбереження і про підвищення енергетичної ефективності та про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації» від 23.11.2009 р

Для тих, хто має автономне газове опалення, установка лічильника дає багато переваг

У документі прописано, що до 01.01.2019 року лічильники мають бути встановлені у всіх споживачів, за винятком тих, хто проживає в будинках, що підлягають знесенню, або капітальний ремонт. Дозволяється не ставити лічильник і тим, хто споживає газу до 2 м³ на годину. Потім термін продовжили ще на 2 роки.

З позиції споживачів, враховуючи ціну на газ, лічильник необхідно ставити за таких умов:

 • якщо в квартирі прописані 2 особи і більше. Норми споживання газу в квартирах без лічильників значно перевищують реальний витрата палива;
 • при установці індивідуального газового опалення. Є можливість регулювання кількості споживаного газу, а отже, економити.

Квартири з газовими котлами автоматично потрапляють під дію закону. Встановлювати прилади обліку повинні організації, що займаються постачанням палива споживачам. Якщо в квартирі тільки газова пічка і колонка (тобто споживання — до 2 м³), роботи по установці лічильника виконуються за рахунок квартиронаймача (або власника), який заявив про бажання ним користуватися.

Устаткування для обліку спожитого газу відрізняється різноманітністю

Порядок дій при установці газового лічильника в квартирі

Якщо прийнято рішення встановити в квартирі газовий лічильник, потрібно запастися терпінням і уважно вивчити перелік необхідної документації. Ситуації, коли окремі некоректні фрази або недолік документів стають причиною повернення, додаткового походу в відповідну інстанцію, досить часто зустрічаються. Основні етапи послідовного збору матеріалів:

 1. Отримання дозволу на установку СГБ. Для цього слід звернутися в місцеву державну організацію (вона може мати різні назви), яка займається видачею технічних умов на установку певного газового обладнання. При собі необхідно мати такі документи:
 • свідоцтво про право власності на квартиру (оригінал і копію);
 • технічний паспорт (оригінал і копію);
 • паспорт власника житла (оригінал і копію).
 1. Потім заповнюється заява на видачу техумов для установки лічильника газу. Воно розглядається протягом деякого часу (в кожній організації по-різному). У підсумку на руки видається документ «Технічні умови на установку газового лічильника».
 2. З цим документом слід звертатися в проектну організацію, що має ліцензію на здійснення подібної діяльності. Фахівці розроблять і оформлять належним чином «Проект на установку газового лічильника».
 3. З «Проектом» слід звертатися в організацію, яка займається установкою газового обладнання.

Витрати на придбання, підготовку документації і установку лічильника лягають на господаря квартири

Важливо! На «Проекті» обов'язково повинна бути відмітка (друк) про погодження з організацією, що займається експлуатацією газових мереж. Це виключить проблеми в ході установки пристрою.

Ціна газового лічильника залежить від обраної моделі. Фінансові витрати на придбання апарату, підготовку документації і його установку лягають на плечі господаря житлового приміщення.

Перенесення газового лічильника в квартирі: ціна і обсяг робіт

У квартирах лічильники найчастіше встановлюються на кухні. За технічними умовами прилад обліку повинен бути розташований на висоті не менше 150 см від рівня підлоги. Тобто це або відкрите положення, або зона навісних шафок. Саме тому в ході ремонту виникає необхідність перенесення лічильника.

Незважаючи на те, що прилад не є газовикористовуючим, перенести його самостійно не можна. Це може виконати тільки кваліфікований фахівець. Порядок дій у разі перенесення приладу може бути наступний:

 • написати заяву в компанію, що займається постачанням газу споживачеві;

Для перенесення газового лічильника не буде потрібно багато часу, якщо цим займуться професіонали

 • звернутися в організацію, яка виконує проектні роботи, для внесення змін, де попередньо фахівці оцінять, чи можливий перенос лічильника газу;
 • після внесення змін проект слід передати в компанію, яка здійснює контроль за експлуатацією газових мереж.

Для виконання робіт зазвичай виїжджає бригада з трьох осіб: робочого, зварювальника і керівника. Робочий перекриває подачу газу, зварювальник виконує безпосередній перенесення, бригадир проводить контроль і складає акт за підсумками робіт.

Корисна порада! Здійснити перенесення лічильника може будь-яка організація, що має ліцензію на даний вид робіт. Все ж краще, якщо це буде компанія, що забезпечує подачу газу і відповідає за роботу мереж, — простіше ввести прилад в експлуатацію.

Оплата робіт здійснюється попередньо — відповідно до затверджених в організації тарифами і згідно з обсягом (використання додаткових труб, кількість стиків і т. Д.)

Хоч прилад і не є газовикористовуючим, але перенести його самостійно не можна

Як правильно знімати показання газового лічильника

Після установки газового лічильника споживач повинен стежити за кількістю палива, що витрачається, щомісяця подавати інформацію в організацію, що здійснює контроль за газоподачу, оплачувати використовуване паливо.

Алгоритм дій при знятті показань з приладу обліку споживання газу наступного:

 • зафіксувати кінцеві показання лічильника;
 • відняти з них попередні свідчення, тобто за минулий місяць. Різниця і буде кількістю кубів, призначених до оплати;
 • потім потрібно помножити кількість кубів на тариф — вийде сума оплати за минулий період (місяць).

Якщо встановлений газовий лічильник автоматично не враховує температурний коефіцієнт, тобто надмірний вплив температури і тиску на подачу газу, то його потрібно застосовувати самостійно. Спочатку необхідно різниця показань (між кінцевими і попередніми) помножити на коефіцієнт (він різний для регіонів), а потім вже на вартість газу.

Всі перші цифри до коми враховуються при знятті показань газових побутових лічильників

Складнощі при розрахунку загальної суми можуть виникнути і в тому випадку, якщо встановлений ліміт. Оплата газу до його позначки буде стягуватися за одним тарифом — меншого. Перевищують ліміт куби потрібно помножити на іншу, більш високу ціну. Сума двох розрахунків і буде відображати повну вартість за використаний газ.

Корисна порада! Для районів із значним коливанням температур краще встановлювати лічильники з функцією компенсації. Вони спрощують контроль за витрачанням газу і дають більш точні показники.

Про необхідність періодичної перевірки газового лічильника

Будь-прилад обліку повинен періодично перевірятися на наявність дефектів. Це може бути візуальний огляд користувачем. Вважати несправністю можна такі виявлені ознаки:

 • порушена цілісність контрольних пломб;
 • прилад не вказує результатів підрахунку кубів;
 • відображає показники з великою похибкою;
 • в наявності сліди механічного пошкодження приладу.

Повірка передбачає зняття лічильника, проведення діагностики та видачу відповідного акта

Виявивши один з дефектів, користувач в найкоротші терміни повинен звернутися в організацію, що здійснює контроль за постачанням газу споживачеві і забезпечити усунення несправності протягом 30 календарних днів.

Крім власника, перевірка лічильника повинна проводитися працівниками газової організації, з якою власник уклав договір про технічне обслуговування газового обладнання. Незалежно від виробника та вартості газового лічильника, рівня його удосконалення, кожен прилад має паспорт, де прописана періодичність його повірки. Вона передбачає зняття лічильника, проведення діагностики та видачу акту, що допускає або забороняє подальшу експлуатацію приладу.

Важливо! При відсутності результатів своєчасної повірки лічильника прилад вважається непридатним для експлуатації, а свідчення — недійсними.

Крім перевірки, працівники організації, які контролюють експлуатацію газового обладнання, один раз в півроку зобов'язані здійснювати перевірку без зняття приладу. За її підсумками має складатися відповідний акт.

Періодична повірка приладу обліку газу проводиться для визначення придатності лічильника для достовірного обліку газу

Висока точність і безпеку: «розумні» газові лічильники

Тема «розумних» лічильників активно обговорюється як в урядових структурах, так і серед користувачів. Переваги даного виду приладів обліку очевидні:

 • немає необхідності передавати показання;
 • точність обліку;
 • передача сигналу про несправності;
 • стимулювання до ефективного використання газу споживачами.

Питання багато в чому впирається в гроші: за чий рахунок повинні бути встановлені лічильники? На сьогоднішній день такий прилад можна придбати за 4000-5000 рублів. З'явилися і всі думки власників. Більшість (згідно відгуками в інтернеті приблизно 3/4 користувачів) задоволені своєю ефективністю лічильників. Ті ж, хто незадоволений експлуатацією таких приладів, скаржаться на їх «некоректну» роботу, тобто на грубий облік.

Для роботи «розумних» лічильників газу потрібні певні умови — наявність Wi-Fi. Інформація про кількість використовуваного газу передається на сервер за допомогою бездротового мобільного зв'язку. Щоб контролювати оплату, потрібно зайти в особистий кабінет, відстежити рух коштів і ознайомитися з іншою інформацією.

Щоб працював «розумний» лічильник газу потрібні певні умови — наявність Wi-Fi

Дані умови є в більшості квартир, де використовується блакитне паливо, але не у всіх. Тому тотальна і обов'язкова заміна газових лічильників на «розумні» на сьогоднішній день неможлива.

Існує ще один показник, який свідчить не на користь цих високоточних приладів: заміна «розумного» лічильника повинна проводитися 1 раз в 10 років, що набагато частіше в порівнянні зі звичайними моделями.

Стаття по темі:

Газовий лічильник для приватного будинку: огляд моделей і способи розміщення

Принцип роботи, технічні умови, установка. Лічильники мембранні, електронні, «розумні». Популярні моделі, ціна. Перевірка приладів.

Огляд російських виробників газових лічильників

Вітчизняний ринок приладів обліку газу представлений рядом компаній, які мають досить високий рівень виробництва. Розглянемо докладніше основні з них.

ЗАТ «Газдевайс». Засноване підприємство в 1997 році в Московській області. Спеціалізується на виготовленні лічильників для приватних споживачів і для комунального господарства. Це завод з великою потужністю, щорічно випускає понад 1 млн приладів, багато з яких йдуть на експорт. Має свою фірмову систему виробництва, що відповідає міжнародним стандартам якості.

ТОВ «Ельстер Газелектроніка» відрізняється широким асортиментом газових лічильників

Державне підприємство «Точмаш», розташоване в місті Володимир. Завод ось уже понад 80 років випускає високоточне обладнання, в тому числі і газові лічильники. Продукція високої якісного рівня, вартість лічильників на газ менше аналогів інших виробників на 10-12%.

ТОВ «Ельстер Газелектроніка». Це спільне російсько-німецьке виробництво, яке представляє собою об'єднання декількох компаній. Жорсткий рівень контролю і використання високоточних технологій вивели продукцію підприємства в число лідерів. Виробника відрізняє широкий асортимент, в тому числі і побутових газових приладів. Особливою популярністю користуються електронні лічильники газу даного виробника.

ТОВ Виробничо-комерційна фірма «Бетар», Татарстан. Компанія заснована на базі годинникового заводу. Займається випуском в основному побутових газових лічильників. Паритет ціни і якості робить продукцію досить затребуваною на вітчизняному ринку.

Перелік успішно працюють в цьому напрямку підприємств вищепереліченими далеко не обмежується.

Вітчизняний ринок приладів обліку газу представлений рядом компаній виробників

Найбільш популярні моделі побутових газових лічильників

Затребуваність, популярність будь-якого приладу забезпечується перш за все високими експлуатаційними якостями. Їх оцінювання ґрунтується на певних показниках, до яких слід віднести:

 • показник межі похибки;
 • міжповірочний інтервал;
 • поріг чутливості;
 • робочу температуру;
 • габарити.

Середньостатистичного користувача в чималому ступені хвилює ціна побутових газових лічильників. Вона, в залежності від типу приладу і виробника, коливається від 2000 до 6000 рублів.

Розуміння принципу роботи лічильника на перший погляд здається недоступним, багато покладаються при виборі на думки інших. Хоча при бажанні цілком реально розібратися в механізмі. Саме тоді, додатково ознайомившись ще й з відгуками, можна зробити власний обгрунтований вибір.

Високі експлуатаційні якості — це головні критерії вибору газового лічильника

Корисна порада! При зверненні в інтернет за інформацією про те чи іншому вигляді лічильника обов'язково слід зіставити відомості з паспортними даними моделі, передбачуваної для установки.

Побутовими лічильниками вважаються прилади, які мають пропускну здатність до 10 м³ / год. За принципом дії найбільш вживаними є:

 1. Ротаційні. Недорогі і компактні прилади. Мають високу погрішність, чутливі до забруднень, необхідно часто перевіряти.
 2. Мембранні. Недорогі, надійні (термін служби — в середньому 30 років), безпечні, прості в експлуатації. Мають великі розміри, працюють шумно.
 3. Електронні. Компактні, безшумні, проста настройка, точні свідчення. Висока ціна.

Має сенс для повної інформованості читачів докладніше зупинитися на описі конкретних моделей, які викликають найбільший інтерес.

За принципом дії найчастіше застосовуються: ротаційні, електронні та мембранні лічильники

Основні характеристики газового лічильника СГБМ-1,6

Даний газовимірювальних прилад випускається компанією «Бетар». Він має досить компактні розміри, призначений для експлуатації в побутових умовах. Діапазон температур, при яких виробник гарантує безперебійне функціонування приладу, становить -10 — +50 ° С.

Установка лічильника на газ може виконуватися як в горизонтальній, так і у вертикальній площині. Прилад оснащений зручним дисплеєм, з якого не важко вважати показання.

Даний газовий лічильник має наступні технічні характеристики:

 • офіційне найменування — СГБМ-1,6;
 • максимальна межа обліку — 1,6 м³ / год;
 • допустимий тиск — 5 кПа (кілопаскалях);
 • вага — 700 г;
 • ціна — від 1900 руб.

Елементом харчування даного лічильника газу «Бетар» є літієва батарея. Саме вона забезпечує виведення інформації про кількість спожитого газу на дисплей. Термін служби акумулятора розрахований на 12 років. Заміну батареї повинні виробляти фахівці. У приладі є функція «Календар», яка фіксує випадки відключення живлення. Зчитати інформацію, зазначену за допомогою даної функції, можна тільки спеціальним приладом.

Газовий лічильник СГБМ -10,6 оснащений зручним дисплеєм

Газовий лічильник G4: ціна, особливості експлуатації

Високу оцінку з боку як приватних користувачів, так і працівників організацій, що обслуговують системи газоподачі, отримали лічильники компанії «Газмашпром» BK-G4. Процес роботи приладу заснований на русі розташованих в камерах перегородок. Їм передаються коливання вхідних і вихідних потоків газу. Перегородки пов'язані з редуктором, який і здійснює підрахунок використовуваних кубів газу.

Основні технічні характеристики мають наступні показники:

 • невеликі розміри конструкції і сучасний дизайн;
 • діапазон температур становить -30 — +50 С °;
 • максимальний рівень витрат — 6 м³ / год;
 • низька межа похибки;
 • робочий тиск — 50 кПа (при корпусі лічильника з листової сталі);
 • вага -1900 р

Даний прилад може мати як ліве, так і праве підключення, але встановлюється тільки у вертикальному положенні. Ціна побутового газового лічильника становить 1900 руб. Повірку лічильника слід робити кожні 10 років. При підключенні до приладу датчика імпульсів IN-Z61 буде здійснюватися дистанційна передача даних.

Газовий лічильник G4 встановлюється тільки у вертикальному положенні

Корисна порада! При покупці даного лічильника слід звертати увагу на наявність кришок на патрубках. В случае их отсутствия прибор подлежит возврату, так как не обеспечена надлежащая защита счетного механизма.

Электронный газовый счетчик Гранд-4: цена, преимущества и недостатки

Удобным вариантом для квартиры являются счетчики Гранд-4. Эти приборы имеют небольших размеров круглый корпус, изготовленный из пластика. Цвет корпуса может быть серым, белым и даже оранжевым, что достаточно часто имеет значение при создании определенного интерьера. Для монтажа подобной модели счетчиков не нужно применять сварку, что значительно упрощает установку.

Данный прибор электронный, в комплект входят:

 • генератор,
 • пьеза;
 • блок с обозначениями цифр;
 • корпус различного диаметра с резьбовыми штуцерами;
 • источник питания – батарея.

Газовый счетчик Гранд-4 является приемлемым вариантом для установки в квартире

Ответить однозначно, сколько стоит газовый счетчик Гранд-4, нельзя. В зависимости от торгующей организации и некоторых технических особенностей цена колеблется от 2800 до 4800 руб. Данное устройство предназначено для газовой колонки и 4-конфорочной плиты. Основными преимуществами приборов Гранд можно считать:

 • небольшой размер;
 • дисплей с крупными цифрами;
 • возможность вращения корпуса;
 • большой межповерочный период (12 лет).

Из недостатков стоит выделить высокую стоимость. В сравнении с конкурирующей продукцией (с газовыми счетчиками «Бетар») цена выше в полтора-два раза.

Корисна порада! Любой электронный прибор не выносит механических воздействий. При определении места для газового счетчика данного типа в квартире это обязательно следует учитывать.

Цена на газовый счетчик Гранд колеблется от 2800 до 4800 руб

Газовый счетчик в квартиру: наиболее оптимальные характеристики

То, что газовый счетчик необходим, сомнений не вызывает. Он позволяет платить объективные суммы, соответствующие потраченным кубам. А также дает возможность и даже стимулирует экономить, рационально использовать данный вид природного топлива.

При выборе прибора обязательно следует учитывать многие технические показатели:

 1. Общее количество газовых приборов в квартире и сумму потребляемого за 1 ч газа. Для этого необходимо знать потребление каждой единицы:
 • для функционирования 4-комфорной газовой плиты необходим 1 м³/ч газа;
 • газовая колонка потребляет около 1,5 м³/ч.

Суммируя потребление, можно подобрать счетчик. Его проходимость всегда указана в паспорте прибора.

 1. Условия размещения. Многие модели счетчиков имеют только правосторонний или левосторонний способ подключения. Стоит выбирать подходящий вариант в зависимости от разводки газовых труб в помещении. Оптимальное решение – приобретать счетчик с возможностью двухстороннего подключения.
 2. Оснащенность дополнительной функцией – термокоррекцией. Цена на газовые счетчики с такими возможностями значительно увеличивается.

Выбирая газовый прибор обязательно следует учитывать многие технические показатели

О таком устройстве стоит сказать отдельно. Существуют оптимальные условия для каждого газового прибора, при которых он максимально корректно функционирует. Даже если счетчик находится в постоянных допустимых температурных условиях, нужно учитывать, что зимой газ поступает холодный и плотный, летом – теплый и разжиженный. Показания прибора могут колебаться в сторону как увеличения, так и уменьшения.

Наличие в счетчике автоматической системы теплокоррекции избавляет пользователя от необходимости умножать израсходованные кубы на дополнительный коэффициент.

От наличия прибора учета использованного газа выигрывают все. Потребитель может рассчитывать бюджет, самостоятельно выбирать степень обогрева. Организации имеют возможность планировать и отслеживать расход данного природного топлива. А недра Земли, дарующие нам этот бесценный источник тепла, созерцают рачительное к ним отношение.

Оставить комментарий