Який купити кімнатний гігрометр: різновиди та функції приладів — все ппро ремонт

Піклуючись про власне здоров'я, ми намагаємося створити в будинку найбільш комфортні умови проживання. І одна з найважливіших складових — підтримка мікроклімату і вологості повітря в приміщенні. Для цього завдання оптимальним рішенням є купити кімнатний гігрометр. Розглянемо, які різновиди цього приладу бувають, і на що орієнтуватися при виборі.

Гігрометр показує відносну вологість повітря в приміщенні

Для чого необхідно купити кімнатний гігрометр, і яким він може бути

Кімнатний гігрометр — це прилад, який вимірює і відображає відносну вологість повітря в приміщенні. Завдяки йому, ви зможете постійно отримувати дані про стан мікроклімату в будинку і, відповідно, вносити корективи. Залежно від механізму дії, всі гігрометри діляться на кілька типів:

 • волосяний гігрометр — його робота заснована на природному властивості людської волосини змінювати свою довжину під впливом вологи;
 • конденсаційний гігрометр — отримує інформацію від спеціального механізму, який являє собою дзеркало, на якому утворюється конденсат за рахунок впливу світла;
 • ваговій гигрометр, який видає свідчення за рахунок вимірювання кількості водяної пари;
 • психометрический — функціонує за рахунок двох термометрів, визначаючи різницю наданих ними показань. Коли мова йде про вимірювання показань вологості повітря в приміщенні, використовується саме цей варіант.

Чому необхідно купити кімнатний вимірювач вологості повітря

Стан здоров'я людини залежить від безлічі факторів, один з яких — чистота повітря і наявність в ньому необхідної кількості вологи. Якщо вологість в приміщенні буде занадто низькою, слизові оболонки дихальних шляхів людини будуть пересихати, що може послужити причиною виникнення сприятливого середовища для життєдіяльності хвороботворних бактерій.

Щоб підтримувати в кімнаті сприятливий мікроклімат і використовують гігрометри. Принцип роботи приладу, що вимірює вологість повітря в приміщенні, наступний: два термометра, один з яких звичайний, а другий зволожений, постійно вимірюють температуру повітря навколишнього середовища. Зволоження другого термометра відбувається за допомогою звичайної дистильованої води, однак саме це дозволяє отримувати різні показники і, на основі цієї різниці, проводити необхідні обчислення.

Механічний термометр з гігрометром

Найбільш примітивні гігрометри для будинку передбачають використання спеціальної таблиці, відшукавши в якій відповідні показники температури, можна зробити висновки про поточну вологості повітря в кімнаті. Більш сучасні моделі оснащені набором мікросхем, які самостійно виробляють всі розрахунки і видають на екран готовий результат.

Сьогодні крім традиційних гігрометрів в продажу можна знайти безліч приладів, оснащених додатковими функціями. Наприклад, крім даних про вологість повітря, пристрій може показувати:

 • поточну дату і час;
 • атмосферний тиск;
 • температуру повітря в приміщенні.

Зверніть увагу! Деякі пристрої інформують своїх власників про порушення в мікрокліматі приміщення за допомогою спеціальних кольорових індикаторів. Це дозволяє своєчасно помітити і усунути проблему.

Багатофункціональний прилад, який показує температуру, вологість і час

Для тих, хто турбується про власне здоров'я і намагається підтримувати в будинку все показники на оптимальному рівні, виробники пропонують купити гігрометр-термометр-барометр. Будучи об'єднані, ці прилади дозволяють повністю контролювати мікроклімат. Правда, варто такий пристрій досить дорого.

Як вибрати і де купити гігрометр

Для того щоб вибрати оптимальний для себе прилад, в першу чергу необхідно розібратися, які саме його функції вам необхідні. Від того, наскільки багато додаткових функцій він буде в себе включати, безпосередньо залежить його вартість. Не має ніякого сенсу купувати барометр-гігрометр-термометр в одному, якщо ви хочете знати тільки відносну вологість.

Зверніть увагу! Нормальним показником вмісту вологи в повітрі прийнято вважати рівень в 40-60%. Звичайно, короткочасне перебування в приміщенні, де є відхилення від цього стандарту, не може завдати помітної шкоди, проте постійне проживання може відбитися на здоров'ї, особливо дітей.

Інший важливий критерій вибору — діапазон роботи приладу і точність, з якою він працює. В ідеалі, діапазон роботи гігрометра повинен становити від 0 до 100%, хоча в житлових кімнатах допускається використання приладів і зі шкалою 20-80%. При цьому похибка приладу повинна бути мінімальною. Хоча, варто визнати, що похибка звичайного електронного гігрометра може становити від 5 до 10% в залежності від моделі.

Чималу роль відіграє і проміжок часу, що витрачається пристроєм на отримання даних. Найбільш дешеві і поширені на сьогодні моделі проводять всі необхідні виміри й обчислення за проміжок, що становить від 30 до 60 секунд. Це досить довго і краще пошукати більш сучасні моделі, час роботи яких скорочено до 1-5 секунд.

Цікаво, що сучасні прилади, які використовують у своїй діяльності професіонали, здатні отримувати максимально точні дані всього за одну десяту секунди.

На питання, де купити гігрометр для квартири, є два варіанти відповіді. З одного боку, ви можете приділити цьому час і відвідати спеціалізований магазин, де, подивившись і вивчивши кожну запропоновану модель, вибрати найбільш підходящу. З іншого боку, ви можете зробити вибір на підставі відгуків, викладених на сайтах і форумах, і замовити прилад через інтернет.

Корисна порада! Крім традиційних моделей приладу ви можете купити кімнатний гігрометр, де годинник з термометром і гігрометром розміщені на одній підставі, представляючи собою єдиний комплекс.

Електронний гігрометр, що показує вологість повітря всередині і зовні приміщення

Огляд гігрометра ВІТ-2: як користуватися, основні характеристики приладу

На сучасному ринку можна знайти величезну кількість найрізноманітніших пристроїв, що відрізняються один від одного, як функціями, так і дизайном. Розглянемо одну з найпростіших і популярних на сьогоднішній день моделей приладу, яка відмінно підходить для побутового використання — гігрометр ВІТ-2, купити який можна практично скрізь.

Перша особливість саме цього приладу — його використання вимагає певних температурних умов. Так, в холодну пору року температура повітря не повинна опускатися нижче позначки в -15 ° С, а влітку перевищувати 40 ° С. З огляду на, що мова йде про вимірювання вологості в кімнатах, виконувати цю умову не складно, проте знати про нього все ж необхідно.

Залежно від температури навколишнього середовища, змінюється і діапазон виміру відносної вологості:

Температура навколишнього середовища, ° C Діапазон вимірювання відносної вологості,%
20-23 54-90
23-26 40-90
26-40 20-90

Ціна поділки цього гігрометра становить 0,2 ° С, що дозволяє отримувати досить точні показники. А в якості термометрической рідини в даному приладі використовується толуол, який, на відміну від ртуті, безпечний.

Важливо! Купуючи психрометрический гигрометр необхідно знати, що його транспортування також має особливі вимоги. Перевозити прилад потрібно в строго вертикальному положенні. Особливо це стосується холодної пори року.

Принцип роботи Психрометричний гігрометра

Для того щоб розуміти, як користуватися Психрометричний гигрометром ВІТ-2, необхідно мати уявлення про його зовнішній вигляд, а також принцип роботи. Візуально він являє собою пластмасову основу висотою 290 мм, шириною 120 мм і товщиною 50 мм. На цій основі закріплені два термометра, а також розмічена температурна шкала і Психрометричний таблиця. Крім того, там закріплений і скляний живильник, необхідний для зволоження одного з термометрів.

Кімнатні гігрометри ВІТ-1 і ВІТ-2

Як уже згадувалося, один з термометрів отримує дані, залишаючись сухим, а другий постійно піддається впливу вологи. Це відбувається за рахунок того, що капіляр цього термометра знаходиться в спеціальному тканинному матеріалі, який відмінно вбирає воду і за рахунок цього постійно підтримує необхідний рівень вологості. За допомогою такого охолодження, показання другого термометра відрізняються, що і дає можливість порівнювати дані.

Для того щоб зробити необхідні розрахунки, досить скористатися таблицею. Відшукавши отримані показники «сухого» і «вологого» термометрів, в точці перетину цих значень буде вказана відносна вологість повітря.

Ще одна важлива умова точної роботи такого приладу — швидкість переміщення повітряних потоків в приміщенні не повинна перевищувати 1 м / с. В іншому випадку різниця між показаннями термометрів буде більше, ніж насправді, і в підсумку ви отримаєте неправдоподібно занижену вологість повітря.

Пристрій Психрометричний гігрометра

Інші варіанти приладів для вимірювання вологості повітря в приміщенні

Безумовно, далеко не кожному захочеться постійно возитися з обчислювальної таблицею, і в такому випадку купити психрометрический гигрометр — не найкращий варіант. Великою популярністю сьогодні користуються електричні прилади, які об'єднують в собі відразу кілька функцій, наприклад, годинник, термометр, барометр, гігрометр.

Ще одне популярне поєднання — зволожувач повітря з гігрометром. Купити такий прилад не складно, проте його використання також має деякі тонкощі. Основна проблема полягає в тому, що вимір вологості повітря проводиться в безпосередній близькості від джерела вологи, а значить вважати ці дані достовірними досить складно.

Само собою, що в побуті має місце і використання саморобних приладів. Так, кімнатний термометр-гігрометр своїми руками зробити досить просто. Але варто враховувати, що похибка, з якою вам доведеться зіткнутися в процесі його використання, безсумнівно, буде більше, ніж у разі застосування електронного або механічного гігрометра.

Гігрометр в сучасному дизайні стане прикрасою інтер'єру

Як зробити психрометрический гигрометр своїми руками

Звичайно, купити готовий прилад для вимірювання вологості набагато простіше. Тим більше що його вартість цілком доступна кожному. Однак деякі хочуть виготовити такий пристрій самостійно. Коротенько розглянемо, як можна це зробити.

В першу чергу вам знадобляться наступні складові:

 • шматочок бавовняної тканини;
 • нитка;
 • фанера або дошка;
 • дистильована вода;
 • два стандартних ртутних термометри, за допомогою яких вимірюють температуру повітря в приміщенні.

В першу чергу необхідно встановити і закріпити на дошці, яка буде корпусом, два термометра. Кріпити їх необхідно поруч, паралельно один до одного. Потім під одним з термометрів необхідно закріпити ємність, в якій буде вода. Для цієї мети відмінно підійде маленька колба або пляшечку з-під чого-небудь. Наконечник термометра, в якому знаходиться основна маса ртуті, обертається шматочком тканини, і потім туго обмотується ниткою, щоб запобігти її сповзання. В заповнену водою ємність опускається край тканини.

Кроки самостійного виготовлення гігрометра

Використовувати цей пристрій слід за тим же принципом, що і класичний психрометрический гигрометр. А спеціальну таблицю, яка допоможе вам в обчисленнях, ви без зусиль знайдете на спеціалізованих сайтах в інтернеті.

Стаття по темі:

Зволожувач повітря: користь і шкода, відгуки, думка лікарів про застосування приладів

Проблема сухості повітря в приміщенні і шляхи її вирішення. Недоліки та переваги зволожувачів повітря.

Кімнатні гігрометри: ціни на найсучасніші і популярні моделі

Перед тим як купити вимірювач вологості повітря, не зайвим буде ознайомитися з цінами на різні типи приладів. Таким чином, вам простіше за все буде визначитися з тим, наскільки багато грошей ви готові заплатити за ті чи інші доповнення в пристрої, і чи є в них дійсно необхідність.

Купити механічний гігрометр досить високої якості, але без будь-яких додаткових функцій, можна за 500-600 рублів. У той же час купити електронний гігрометр за такі гроші навряд чи вдасться, так як вартість цього типу приладів починається від 1-2 тис. Рублів і може зростати вдвічі.

Механічний кімнатний настільний гигрометр

Домашні метеостанції: настінний барометр, термометр, гігрометр

Найцікавіший, і в той же час дорогий варіант, який можна знайти — домашня метеостанція, яка представляє собою настінні годинники з барометром, гігрометром і термометром. Ціни на такі комплекти починаються від 5 тис. Рублів і можуть в рази зростати за рахунок оригінального дизайну оформлення, а також рідкісних і дорогих матеріалів виконання.

Можливість одночасно контролю таких показників, як температура і вологість повітря, а також атмосферного тиску — безперечна перевага таких систем, як домашні метеостанції. І хоча купити гігрометр, барометр і термометр — задоволення не надто дешеве, воно, без сумніву, виправдано.

Залежно від оформлення, такі вимірювачі температури і вологості повітря можуть коштувати не одну тисячу рублів, але в той же час вони можуть стати гідною прикрасою вашого інтер'єру, а також подарунком.

Електронна домашня міні-метеостанція

Крім іншого, сьогодні у продажу можна знайти самі незвичайні поєднання приладів з гігрометром. Так все більшої популярності отримує радіоняня з функцією вимірювання вологості повітря в дитячій кімнаті. Також існують моделі, які підключаються до інтернету і додатково демонструють на екрані прогноз погоди.

Кімнатний вимірювач вологості повітря — дуже корисний прилад, який дозволяє регулювати мікроклімат в приміщенні. І незалежно від того, якого типу приладу ви віддасте перевагу, розібратися, як користуватися гигрометром може кожен.

Оставить комментарий