Облицювання фасаду будинку: який матеріал краще вибрати — все ппро ремонт

Якщо вам належить облицювання фасаду будинку: який матеріал краще вибрати — основне питання, над яким доведеться посушити голову. Фасадні матеріали здатні кардинально поліпшити зовнішній вигляд будь-якого завдання. Їх гідність не тільки в декоративних властивостях, але і в здатності захистити стіни будинку від впливу різних руйнуючих факторів, холоду і вітру. Розглянемо популярні різновиди оздоблювальних покриттів, їх плюси і мінуси, технічні особливості, естетичні якості і особливості монтажу.

Ринок матеріалів для облицювання фасаду широкий і різноманітний

Облицювання фасаду будинку, який матеріал краще і зручніше в монтажі

Сьогодні проводиться велика кількість фасадних матеріалів, що відрізняються за своїми технічними характеристиками, декоративним якостям, особливостей монтажу і вартості. Перерахуємо матеріали, більше всіх знаходяться на слуху:

 • фасадний керамічна цегла;
 • натуральний природний камінь;
 • штучно створений камінь;
 • композитні матеріали;
 • сайдинг.

Використання натурального дерева, покритого фасадною фарбою в обробці зовнішніх стін будинку

Це далеко не вичерпний список, але матеріали з нього бачаться найбільш затребуваними.

Оздоблення будинку фасадною цеглиною

Цей найдавніший оздоблювальний і будівельний матеріал і сьогодні не втрачає анітрохи популярності. Тепер його прийнято випускати в різній колірній палітрі, хоча і досить обмеженою. Він має різні декоративні різновиди, що володіють не просто гладкою поверхнею, а навіть текстурою і рельєфом. Деякі види нагадують ламаний камінь. Тому цегла сьогодні дозволяє реалізувати будь-які дизайнерські задуми.

Зовнішні стіни будинку облицьовані фасадними панелями

Переваги цегли виходять із самої його природи. Адже це матеріал з натуральних компонентів, що позначилося на його технічні характеристики:

 • він не вимагає ніякої додаткової захисту від вологи, перебуваючи на фасаді будівлі. Причина тому дуже низьке водопоглинання, рівень якого не перевищує 6%;
 • матеріал володіє прекрасною стійкістю до будь-яких, навіть самих несприятливих факторів, що виходить ззовні. Йому не страшні ні опади, ні вітер;
 • так як цегла виготовляють із природних мінералів, то він жодним чином не перешкоджає випаровуванню вологи від стін. Це захищає фасад від утворення конденсату;

Декоративна панель для облицювання, що імітує цегляну кладку

 • не дуже складний монтаж, хоча тут потрібен певний досвід і вміння. Здійснюється кладка на цементний розчин товщиною в півцеглини по всьому периметру будівлі. Між стіною і кладкою можливе створення теплоізоляційного шару;
 • через свою твердості цегла прекрасно протистоїть механічному й хімічному впливу;
 • екологічно нешкідливий матеріал.

Приклад оздоблення фасаду будинку з застосуванням утеплювача

Незважаючи на безліч позитивних властивостей, цегла має і свої недоліки, про які в будь-якому випадку потрібно пам'ятати при вирішенні питання який матеріал краще. Облицювання фасаду будинку цеглою не завжди можлива через його значну вагу. Не всі конструкції здатні витримати.

Корисна порада! При спорудженні цегляної кладки на фундамент повинна бути нанесена горизонтальна гідроізоляція. В іншому випадку, волога буде руйнувати поступово найнижчий ряд цегли.

Декоративне штучне покриття

Натуральний і штучний камінь

Натуральний камінь є дуже дорогим, але красивим і міцним оздоблювальним матеріалом. Люди його обробляють вже не перше тисячоліття для обробки фасадів будинків. Камінь здатний надати будь-якій будові дуже респектабельний і солідний вигляд. Для облицювання в даний час найчастіше застосовується вапняк, граніт, мармур, піщаник, черепашник і кварцит. Фізичні властивості природного каменю такі, що особливо на нього не вплинете використання протягом декількох століть. З недоліків відзначається тільки складність монтажу і обробки, а також дуже висока вартість.

Натуральний камінь в обробці фасаду будинку

Не так давно ці недоліки вдало були усунені в результаті появи штучного каменю. Він зовсім не має наміру поступатися натуральному по красі і довговічності, але стоїть на порядок дешевше. Його набагато легше монтувати на стіни. Матеріал настільки ідеально імітує натуральні гірські породи, що на перший погляд побачити різницю неможливо. Штучний камінь випускається у вигляді плит і панелей. Кріплять його на підготовлені стіни з використанням клейового складу.

З очетаніе штучного каменю і сайдингу

Композитні облицювальні матеріали

Це новий вид облицювання, яка поступово входить в наш повсякденний побут. Матеріал являє собою двошарові алюмінієві панелі з замковим з'єднанням. Усередині них є прошарок з мінеральних або пластикових компонентів. Алюміній дуже добре захищений від зовнішнього впливу завдяки його багатошаровому покриттю.

Облицювання будинку композитними матеріалом

В процесі виготовлення композитних панелей, вони проходять обробку численними сучасними і якісними захищають сумішами. Така обробка дає алюмінієвим листам їх основні унікальні технічними характеристиками:

 • міцність до впливів з навколишнього середовища і різних механічних пошкоджень;
 • малу вагу, через якого вони можуть застосовуватися для обробки будь-яких приватних будівель, в тому числі будівель з деревини;

Монтаж алюмінієвих панелей

 • найменша вартість серед усіх оздоблювальних матеріалів, які володіють високими характеристиками по тепло- і звукоізоляції;
 • завдяки невеликому лінійному розширенню, такі вироби піддаються дуже малим деформацій в період експлуатації приватних будівель в різних кліматичних зонах.

Монтаж композитних панелей дуже простий. На їх торцях є замки, якими деталі з'єднують один з одним. Монтувати можна як безпосередньо на рівні стіни, так і на обрешітку, яку можна зробити як з дерев'яних брусків, так і з металевих профілів.

Дерево і метал в оздобленні фасаду

Вініловий тип сайдинга

В останнє десятиліття мало хто замислювався який матеріал краще. Облицювання фасаду будинку сайдингом була найпопулярнішою темою. Його монтаж здійснюється посредствам споруди на фасаді обрешітки. Кріпляться панелі за допомогою саморізів в перфорацію. Це ефективно запобігає від деформації при температурному розширенні.

вініловий сайдинг

Сайдинг легко витримує температурні перепади від -50 до + 50 ° С, цілком стійкий до механічного несильному впливу і довговічний. Товщина панелей варіюється від 0,95 до 1,2 мм, довжина від 2 до 6 м, а ширина від 10 до 30 см. Існує велика різноманітність виробів за кольором і фактурою, тому декоративні властивості матеріалу перебувають на досить пристойному рівні.

Облицювання зовнішньої стіни будинку сайдингом

Корисна порада! Приймаючи рішення про обробку фасаду сайдингом, потрібно мати на увазі що разом з ним доведеться купувати велику кількість різних добірних елементів. Вони дозволяють красиво оформляти кути, віконні та дверні прорізи, фронтони.

Металевий тип сайдинга

Хоча за зовнішнім виглядом металевий сайдинг мало чим відрізняється від вінілового, за своїми характеристиками він значно перевершує його. Фактично він є металочерепицею для стін. Роблять його з алюмінію або листової сталі з кольоровим покриттям з полімерів або порошкової фарби.

Використання металу в зовнішній обробці будинку

Монтаж металевого сайдингу не відрізняється від монтажу вінілового. Переваги даного матеріалу в наступному:

 • температурний діапазон від -60 до + 80-90 градусів;
 • коефіцієнт розширення при нагріванні листової сталі в шість разів нижче, ніж у ПВХ, тому зміни розмірів взагалі не видно і не грають якоїсь ролі;
 • багатобарвний сайдинг з металу виглядає набагато «веселіше», та й його фактура більш натуральна;
 • матеріал не горючий і не отруйний.

Обшивка стін будинку металом набирає все більшої популярності

При виборі між металевим і вініловим сайдингом важко сказати який матеріал краще. Облицювання фасаду будинку обома з них мають свої переваги і недоліки. Вініловий дешевший, але вицвітає швидше. Зате металевий занадто галасливий при сильному дощі.

Облицювання фасаду листовим металом

Корисна порада! Якщо у вашому регіоні часто трапляються погодні явища у вигляді великого граду, вініловий сайдинг краще не використовувати. Є численні випадки його пошкодження при попаданні великих градин. На металевому ж залишаються тільки невеликі вм'ятини.

Не бійтеся починати самостійну облицювання фасаду будинку. Який матеріал краще, сказати важко. Напевно, кожен повинен сам зробити для себе це вибір, виходячи з наявних уявлень про красу, як і споживчі властивості всіх варіантів обробки.

Облицювання фасаду будинку який матеріал краще (відео)

Оставить комментарий