Парник з підручних матеріалів своїми руками: кращі ідеї — все ппро ремонт

Правильний догляд за рослинами на ранній стадії їх розвитку — запорука гарного врожаю восени. Так що забезпечення комфортних умов зростання для сільськогосподарських культур — це завдання, яке стоїть перед кожним власником дачі. Один з кращих помічників в досягненні цієї мети — парник. Звичайно, далеко не завжди є кошти для покупки дорогої конструкції, тому розглянемо, як зробити парник з підручних матеріалів своїми руками.

Створення парника з підручних матеріалів — це не тільки можливість використовувати непотрібні речі, а й організувати сприятливі умови для вирощування овочевих культур

Парник з підручних матеріалів своїми руками: переваги використання

Основна мета, для якої в сільськогосподарській діяльності застосовують парники — більш ранній початок посівної. Адже часто трапляється, що раптові заморозки вбивають недавно висаджену розсаду або не дозволяють насінню зійти. Невеликі саморобні парники — відмінний спосіб захистити рослини, створивши для них максимально комфортні умови зростання.

Найекономнішим варіантом створення парника є використання поліетиленової плівки і непотрібних дерев'яних дощок

Саморобні конструкції, за умови ретельного дотримання всіх рекомендацію по облаштуванню, нічим не поступаються покупним, і дозволяють збільшити врожайність до 3-х разів. Головне — це забезпечити всередині конструкції стабільний мікроклімат.

Одне з головних переваг парника, зробленого відповідно до інструкції — зручність доступу до рослин, які посаджені всередині. Доглядати за ними просто, звичайно, за умови, що буде вірно підібрано місце і конструкція парника.

Серед інших переваг використання простих парників з підручних матеріалів своїми руками варто відзначити:

  • простота установки і демонтажу, легкість проведення ремонтних робіт;
  • саморобний парник обійдеться дешевше всіх інших варіантів;

Приклад успішної реалізації пристенного парника для вирощування розсади

  • є можливість підібрати парник, дизайн якого максимально органічно впишеться в обстановку ділянки, не зіпсувавши його зовнішній вигляд.

Види парників своїми руками з підручних матеріалів

Замислившись про будівництво міні парника своїми руками, перше, з чим необхідно точно визначитися — цільове призначення цієї конструкції. Саме від цього буде залежати велика частина її характеристик, включаючи розмір, матеріал виготовлення і т. Д. Так, наприклад, міні теплиця-парник зможе забезпечити вас редискою і зеленню ранньою весною.

Якщо ж мова йде про парнику для помідор своїми руками, то потрібно зведення досить міцною і грунтовної конструкції. Адже на кожному наступному етапі розвитку рослини потрібно буде дедалі більше і більше простору, забезпечити яке — основне завдання. Це ж стосується, наприклад, огірків та інших культур, наземна частина яких має великі розміри.

Будівництво високою теплиці зі старих вікон і дверей дозволяє встановити зручні полиці для вирощування як низьких, так і високорослих рослин

Зовсім інакше виглядають вимоги до міні парники для розсади. В даному випадку основний упор потрібно робити на розмір конструкції, а на її здатність забезпечувати рослинам необхідний мікроклімат. Бажано, щоб для провітрювання відкривалася досить велика частина парника, наприклад, дах або бічна стулка. У теплі і сонячні дні це позитивно позначиться на зростанні рослин.

Ще один поширений варіант — конструкції, які примикають до стіни будівлі. Зведення таких парників проводиться дуже просто, і при правильному розташуванні такий парник ні в чому не буде поступатися іншим видам.

Корисна порада! Парник може мати практично будь-який розмір, аж до того, що він буде призначений для однієї рослини, наприклад, якщо мова йде про вирощування невеликої кількості розсади.

Матеріали, що застосовуються для зведення міні парників для дачі

Говорячи про матеріали для парника, варто звернути увагу на той факт, що конструкція повинна складатися з двох частин: нижньої і верхньої. Нижня частина представлена ​​простий дренажною системою, яку легко зробити з органічного сміття, опалого листя, соломи і т. Д. Зверху все це засипається землею. Робити це не обов'язково, але наявність дренажу забезпечить рослинам додаткове тепло.

Міні парники для пророщування насіння у відкритому грунті можна створити, використовуючи дріт, плівку і будівельний фен для закріплення поліетилену

Що ж стосується верхньої частини, яка представлена ​​безпосередньо коробом парника, то тут існує безліч варіантів. Сьогодні в масовому виробництві все більше переваги віддають каркасів з профільованих або металопластикових труб. Якщо ж мова йде про парнику своїми руками з підручних матеріалів, фото демонструють нам неймовірне різноманіття доступних рішень.

Так, наприклад, великою популярністю користуються парники з пластикових пляшок, конструкції з труб і плівки, а також парники з рам. Своїми руками реалізувати будь-який з цих варіантів не складно, особливо, якщо дотримуватися покрокової інструкції до роботи.

Особливо варто відзначити використання деревини в будівництві таких конструкцій. Це стосується як зведення парників своїми руками зі старих віконних рам, так і тих випадків, коли каркас збирається з бруса. Цей матеріал використовується досить часто, незважаючи на те, що він більше за інших схильний до процесу гниття, а також деформації в результаті розсихання.

Міні парники зручні тим, що їх легко можна розмістити в будь-якому необхідному місці, навіть на балконі квартири

Що ж стосується укривних матеріалів, то тут варіантів всього три: плівка, скло і полікарбонат. У першому випадку головна перевага — низька вартість. Витративши зовсім небагато коштів, можна отримати відповідний покривний матеріал, який прослужить один, а при дбайливому ставленні, навіть два сезони.

Зовсім інша справа — скло. Воно куди міцніше, хоча і може розбитися в результаті удару. Спеціально для парника скло, звичайно, ніхто не купує, так як воно має велику вагу і його використання просто не буде виправдано, але якщо мова йде про використання для цієї мети віконних рам з уже вбудованими стеклами, то такий варіант цілком допустимо.

На сьогоднішній день ідеальним варіантом вважається полікарбонат. Цей матеріал об'єднав в собі всі кращі якості, і дозволив власникам заміських ділянок створювати легкі, зручні і недорогі парники. Працювати з полікарбонату просто, а його светопропускная здатності дозволяють рослинам отримувати достатньо сонячного світла і тепла.

У теплу пору року в якості укриття невеликого парника можна використовувати неткане поліпропіленове волокно — спанбонд, який добре пропускає свіже повітря, але в той же час дозволяє контролювати мікроклімат

Корисна порада! Одна з головних вимог до покривним матеріалом для парників — висока светопропускная здатність. Саме тому, навіть якщо мова йде про саморобні парниках із пластику, варто подбати, щоб рослини не страждали від нестачі сонячного світла.

Як правильно вибрати місце для установки саморобного парника

Переглядаючи інструкції про те, як зробити своїми руками парник для розсади або для будь-яких інших цілей, варто звернути увагу і на вибір його місця розташування. Відповідна конструкція тільки в поєднанні з правильним місцем розташування дозволить виростити хороший урожай.

В першу чергу, місце, яке вибрано для установки парника, має бути захищене від сильних вітрів і протягів. Також, важливо уникнути застоїв води в місці, де встановлено парник. З цієї причини не варто проводити встановлення в низині, де можуть накопичуватися опади і тала вода.

Парник з поліпропіленових труб і поліетиленової плівки легко можна демонтувати і зібрати на іншому місці, в разі неправильно обраного розташування конструкції

Якщо планується зробити конструкцію, яка буде відкриватися з одного боку, то настійно рекомендується, щоб це була південна частина. Та сторона, яка звернена на північ, по можливості повинна бути глухий, щоб уникнути зниження температури і виникнення протягів всередині парника.

Також, необхідно стежити, щоб всередину парника проникало достатню кількість сонячного світла. Для цього краще уникати установки конструкції під великими деревами або в безпосередній близькості від сільськогосподарських будівель. Виняток становлять тільки парники, які примикають до будинку. Але в цьому випадку обов'язково, щоб це було зроблено з сонячної сторони будинку.

Як зробити своїми руками простий парник для огірків

Як уже згадувалося, існує безліч варіантів облаштування парників, кожен з яких враховує специфіку тієї чи іншої культури, вирощування якої планується в даному випадку. Розглянемо один із прикладів найпростішої конструкції — парника з плівки своїми руками, який призначений для огірків.

При будівництві парника для огірків важливо заздалегідь розрахувати скільки необхідно місця для дорослих рослин

Перший етап — підготовка майданчика для установки і облаштування дренажного шару. В даному випадку потрібно зняти верхній шар грунту (близько 50 см) і на дно ями засипати щебінь або гравій. Потім в яму укладають шар органічних відходів і засипають його землею. При цьому верхній шар грунту повинен становити не менше 30 см.

Потім по периметру підготовленої площадки потрібно зробити огорожу. Використовуючи сталевий дріт, робляться ребра жорсткості, з яких в подальшому вийде каркас для укривного матеріалу. В процесі роботи можна використовувати і м'яку дріт, пов'язуючи з її допомогою більш жорсткі елементи. Це додасть всієї конструкції більшу міцність.

Як укривного матеріалу використовується плівка, яка натягується на ребра і фіксується. У спекотну погоду плівку можна піднімати, щоб рослини додатково провітрювалися, а з настанням прохолоди на парник додатково можна накинути щільну тканину або плед, що забезпечить огіркам тепло.

Покривний матеріал годі й прикріплювати до дуг, а використовувати важкі камені або цеглу для фіксації біля основи парника

Корисна порада! Після того як огірки виростуть і більше не будуть мати потребу в захисті, зовсім необов'язково повністю демонтувати парник. Дуже зручно просто зняти плівку і залишити каркас в якості опори для плетіння рослин.

Стаття по темі:

Парники своїми руками: найкращі проекти і матеріали для будівництва

Які матеріали використовувати для будівництва. Як вибрати місце для установки парника. Зведення різних типів конструкцій.

Парник для перців своїми руками: фото конструкції Вігвам

Цікавлячись питанням, як зробити парник для перців своїми руками, можна зустріти конструкцію, яка називається Вігвам. Для її виготовлення знадобиться поліетиленовий мішок без дна, дерев'яний кілок і довгі прути. Цілком підійдуть як вербові, так і тополиний. Крім того, можна використовувати прути ліщини та верби. Головне, щоб вони були гнучкими, а їх діаметр не перевищував 20 см.

Парник конструкції Вігвам легко можна створити за короткий період часу, використовуючи підручні засоби — палиці і поліетилен

Якщо ж немає поліетиленового рукава, його можна зробити самостійно. Для цього береться шматок поліетилену відповідного розміру, складається навпіл, після чого краю однієї і сторін згуртовуються під впливом температури.

Такий простий парник хороший тим, що його дуже легко побудувати і розібрати поодинці. Для цього потрібно розмітити на землі коло, діаметр якого буде відповідати діаметру рукава. У центрі цього кола вбивають дерев'яний кілок, який буде виконувати роль основи. Потім переходять до забивання прутів, рівномірно розміщуючи їх по всіх окружності.

Все прути потрібно надійно закріпити в землі, а потім зібрати разом у верхній точці і прив'язати до центрального колу. Поверх такого каркаса надаватися поліетиленовий рукав, верх якого також фіксується до кілка. Внизу поверх плівки можна насипати землю або ж покласти будь-які важкі предмети (дошки, цеглу).

Парник для перців варто розміщувати тільки на добре освітленому місці, оскільки рослини цієї культури люблять світло і погано ростуть в тіні

Для того щоб доглядати за рослинами було зручно, можна не тільки піднімати нижні краї плівки, але також і повністю опускати покривний матеріал вниз, одв'язуючи його у верхній точці кріплення.

Корисна порада! Крім поліетиленової плівки, можна зробити верхній шар для парника своїми руками з спанбонду — нетканого матеріалу, характеристики якого відповідають усім агрономічних вимогам.

Як зробити парник для помідор: найпростіші конструкції

Нерідко можна зустріти парники для помідорів з підручних матеріалів. Своїми руками їх можна зробити з чого завгодно, включаючи пластикові пляшки, які напевно знайдуться на кожній дачі. Найкраще використовувати великі ємності, наприклад, 5-літрові. Зробити міні-парник для однієї рослини можна наступним чином: у пластиковій п'ятилітрової пляшки потрібно відрізати дно і поглибити залишилася ємність в землю.

Використання пластікатових пляшок вважається найбільш економним варіантом укриття молодих рослин

Усередині такого міні-парника цілком комфортно почуватимуться невеликі помідори, які в міру зростання потрібно направляти до шийки пляшки.

Ще один відмінний приклад — фото маленького парника своїми руками, зробленого з пластикового контейнера, які часто використовують для випічки. Іноді використовують навіть пластикові контейнери для яєць, в кожному осередку проробляючи отвір, щоб уникнути застоїв води.

Корисна порада! Якщо вам необхідно помістити рослина в дуже маленькій ємності, як, наприклад, у випадку з яєчним лотком, звичайний грунт можна замінити торф'яної таблеткою.

Примітно, що можливості щодо самостійного спорудження маленьких парників нічим не обмежені. Проявивши трохи фантазії, можна створити будь-які незвичайні конструкції, які будуть не тільки захищати рослини від холодів, але також стануть прикрасою дачної ділянки.

Міні парник для помідор можна зробити навіть з старого чохла від одягу

Складні конструкції парника з пластикових пляшок своїми руками

На противагу елементарним конструкцій і пластикової тари варто звернути увагу на конструкції, які хоч і виготовляються з вторсировини, все ж вимагають від власників чимало зусиль і часу.

Так, наприклад, методом зшивання може бути створена практично ідеальна теплиця з пластикових пляшок своїми руками. Це дозволить реалізувати досить велика кількість непотрібної тари, і при цьому гідно замінити будь-який покривний матеріал.

Переглядаючи фото парників для розсади своїми руками, які були зроблені з пляшок, можна побачити, що в якості основи зазвичай використовують дерев'яну раму, до якої і кріплять пляшки, з'єднані між собою. Звичайно, цей процес завдає чимало клопоту, а вирізання пляшок — досить виснажливий процес, але важливо те, що отримана в результаті конструкція відповідає всім вимогам і функціонально нітрохи не поступається іншим складних конструкцій.

Приклад складної конструкції парника, створеного з пластикових пляшок і дерев'яного каркаса

Як зробити парник для помідорів своїми руками: стаціонарна конструкція

Якщо у вас є можливість виділити простір і час для установки конструкції стаціонарного типу, то можна розглянути більш капітальні варіанти, наприклад парник з профільної труби з покриттям з полікарбонату або поліетиленової плівки. Оскільки зазвичай така конструкція не демонтується на зимовий період, вона повинна бути досить міцною і надійною, щоб витримати серйозні вітрові навантаження і вага опадів.

Своїми руками парник з профільної труби зробити легко, особливо, якщо використовувати для роботи вже готовий креслення з усіма розмірами деталей. Для установки такої конструкції рекомендується підготувати надійний фундамент, який буде міцно утримувати парник і не дозволить йому полетіти при сильних поривах вітру.

Найпростіша схема, доступна для реалізації — арочна конструкція. Для цього буде потрібно зігнути кілька труб однакового розміру і закріпити їх таким чином, щоб вийшли арки, що стоять одна за одною на рівній відстані. Для більшої міцності, вгорі і з боків кріпляться додаткові ребра жорсткості.

Стаціонарну конструкцію парника для помідор можна сконструювати використовуючи профільні труби, дерево і поліетиленову плівку

Якщо в якості укривного матеріалу використовують плівку, то її просто укладають зверху, фіксуючи до труб за допомогою саморізів або інших пристосувань. Внизу залишають припуск, що дозволяє присипати краю землею або зафіксувати плівку за допомогою підручних предметів, що володіють достатньою вагою. Як правильно це зробити, можна побачити на фото парника для помідор своїми руками.

Трохи складніше працювати з полікарбонатом, однак, результат вартий витрачених зусиль, враховуючи, що термін його служби може складати до 30 років, в той час як плівка не прослужить більше 1-2 сезонів. Поликарбонат прикручивается к каждой из сторон каркаса, после чего излишки удаляются при помощи острого ножа, а швы обрабатываются и герметизируются.

Корисна порада! По такой же схеме можно сделать парник из металлопластиковых труб. Своими руками собрать каркас достаточно просто, учитывая гибкость и податливость материала, а укрывной материал можно выбрать любого типа.

Высота дуг в парнике для помидоров должна быть выше взрослых растений во избежание контакта укрывного материала с плодами и листьями

Как сделать парник из старых оконных рам: пошаговая инструкция

Этот, на первый взгляд, необычный способ, на самом деле приобрел довольно широкую известность. Все дело в том, что с появлением металлопластиковых окон, все больше старых рам оказывается просто ненужными, несмотря на то, что они остаются целыми, а иногда даже и застекленными.

Фото парников из оконных рам своими руками отлично демонстрируют, насколько разнообразными могут быть конструкции, которые сделаны из такого простого материала. Здесь имеют место быть как небольшие конструкции, так и парники внушительных размеров, подходящие даже для выращивания высокорослых культур.

Но перед тем как приступить к работе, важно учесть, что деревянное основание рам имеет довольно большой вес, так что готовая конструкция будет тяжелой, в особенности, если внутри вставлены стекла. Поэтому в данном случае рекомендуется подготовить надежную основу – столбчатый фундамент.

Небольшой парник из старых оконных рам может стать настоящим украшением садового участка

Как сделать фундамент для парника из рам своими руками: фото инструкция

Для того чтобы сделать фундамент, стоит начать со стандартной разметки, которая указывает границы будущего парника. В каждом из углов, а затем, соблюдая трехметровый шаг, необходимо вырыть ямы, глубиной около 50 см. Можно сделать и более глубокие ямы, ведь основная цель – понизить уровень промерзания грунта зимой.

Первые 10 см каждой ямы заполняются слоем щебенки, которая тщательно утрамбовывается. Затем по бокам делаются опалубки, и вставляются внутрь полые металлические трубы диаметром 10-15 см. При помощи строительного уровня они выравниваются, фиксируются при помощи кирпичей и заливаются бетоном.

Также можно сделать основу при помощи деревянного бруса, из которого делается короб подходящего размера. Но в этом случае, крайне важно уделить внимание обработке древесины защитными средствами от влаги и насекомых.

При планировании и строительстве основания для парника из старых оконных рам необходимо учитывать будущий вес и размер конструкции

Поэтапное руководство по возведению каркаса парника из оконных рам своими руками

Чтобы понять, как сделать парник из оконных рам, достаточно поэтапно выполнить несколько несложных операций:

  1. Подготовка оконных рам: петли, ручки и прочая фурнитура обязательно должны быть удалены. Старая краска полностью счищается, а сама рама обязательно обрабатывается защитными средствами.
  2. Крайне рекомендуется вынуть стекла из рам еще на подготовительном этапе, так как в дальнейшем их будет очень просто разбить, да и неудобства, такие как дополнительный вес и сложности в процессе обработки рамы, вам ни к чему.
  3. Форточки окон нужно тщательно закупорить, а если есть такая возможность, то и вовсе демонтировать.
  4. Переходим к сборке каркаса: если речь идет о маленьком парнике, то рамы можно просто соединить при помощи обычных саморезов и уголков, а если конструкция имеет внушительные размеры, то потребуется заранее подготовить деревянный каркас для крепления рам.
  5. После того, как рамы скреплены и вставлены в каркас, оставшееся пространство и даже самые мелкие щели обязательно заполняются монтажной пеной.

Бельгийский парник, сконструированный с использованием одного большого окна и обработанной древесины в качестве каркаса

Корисна порада! Если есть такая возможность, лучше вовсе не вставлять старые стекла на место, а на их место установить куски поликарбоната подходящего размера.

В качестве кровли для такого парника может быть использована полиэтиленовая пленка или же более дорогой поликарбонат. Материал крепится на обрешетку и закрепляется при помощи специальных зажимов, хомутов или саморезов.

Советы по уходу за парниками, сделанными своими руками

В силу несовершенства самодельных конструкций, а также зачастую довольно жестких условий эксплуатации, практически всем владельцам приходится сталкиваться с необходимостью проведения ремонтных работ. Особенно, это касается тех конструкций, для которых была использована полиэтиленовая пленка.

Пленка чаще прочих материалов повреждается, но в то же время ее довольно легко можно починить. Для этого, нужно снять ее с каркаса и разложить на ровной поверхности таким образом, чтобы поврежденный участок оказался перед вами. Вырезанную полиэтиленовую заплатку подходящего размера нужно положить сверху. Накрыв все это газеткой, сверху проводят паяльником или ребром утюга.

Парники с пленочным покрытием необходимо время от времени проверять на целостность во избежания понижения температуры внутри конструкции

Практически во всех остальных случаях будет проще заменить поврежденный элемент и заново накрыть парник. Попытки приклеить отломанный кусок пластиковый бутылки и прочее – пустая трата времени.

А вот задуматься об улучшении качества грунта внутри парника стоит. Во-первых, это положительно скажется на урожайности, а во-вторых, обеспечит растениям дополнительное тепло. Идеальная почвенная смесь в данном случае включает следующие составляющие: 1 часть песка, 2 части дерна, 3 части перегноя. Также не лишним будет добавить по одной чайной ложке суперфосфата, сульфата калия и мочевины.

Корисна порада! Даже при условии, что была подготовлена качественная почвенная смесь, она должна использоваться не более чем один год. В следующем сезоне грунт необходимо обязательно обновить.

Используя одну из приведенных технологий, можно легко сделать своими руками парник для перцев, помидор, огурцов или любой другой рассады. Более того, используя для работы подручные материалы, вы сможете избавиться от ненужного хлама, превратив его в красивый и функциональный парник.

Оставить комментарий