Ремонт дерев’яних вікон і дверей: як відродити обробку своїми руками


Згодом навіть в якісно побудованому дерев’яному будинку вікна необхідно реставрувати. Відновити і відремонтувати дерев’яні вікна, коли вони починають відшаровуватися і вицвітати, нової забарвленням і лакуванням досить просто. Зачистка, шліфування та фарбування вікон займе всього близько години. І Ваша природна рама з дерева буде виглядати як нова.

Дерев’яні вікна з природною обробкою всередині виглядають чудово, коли вони нові, але волога, перепади температури і сонячне світло в кінцевому підсумку змушують лак зникати і відшаровуватися, особливо вздовж нижньої частини стулки вікна і на підвіконні. Це виглядає негарно, але зазвичай єдина частина вікна, яка потребує роботи, знаходиться вздовж дна — інша частина стулки і обробки може потребувати просто в легкій шліфовці і морилці.

Як відшліфувати дерев’яні вікна

Перший крок під час ремонту вікон — підібрати морилку і обробку. Найпростіший спосіб зробити це — доставити шматок обробки в магазин фарб, щоб він відповідав.

Акуратно зніміть дерев’яну кришку стулки (або іншу частину обробки) і використовуйте її для підбору кольору.

Зіскоблювання старого лаку

Зіскоблювання пошкодженого покриття

Використовуйте гострий скребок, щоб видалити стару обробку. Обережно потягніть скребок, щоб не пошкодити деревину. Відскребіть будь зношений лак, потім пошкоджені ділянки відшліфуйте спочатку наждачним папером з грубої зернистістю 120 або 150, а після, з більш дрібної

Шліфування віконних рам

Шліфування віконних рам

Лакове покриття сильно зношене, і щоб відремонтувати вікно, в таких місцях необхідно добре пройтися шліфувальною шкуркою. Приділіть увагу краях і кутах поруч з неушкодженою деревиною. У частково пошкоджених місцях нанесіть шліфувальний матеріал на неушкоджені ділянки, потім злегка відшліфуйте решту, щоб підготувати її до нового покриття. Вам не потрібно шліфувати і покривати заново все вікно, якщо це потрібно всього лише декількох частин — просто зупиніться на краю або в кутку.

Нанесення морилки на віконні рами своїми руками

Нанесення морилки на віконні рами

Протріть вологою тканиною відшліфовані ділянки вікна, дайте висохнути. Далі необхідно змочити тканину морилкою і фарбувати рами. Чи не сильними натисканнями пройдіться по найбільш світлим ділянкам, швидко витріть, потім нанесіть більше в міру необхідності, щоб затемнити колір.

Який інструмент потрібен для реставрації вікон:

 • Малярський скребок
  Шматок тканини для нанесення морилки
  Кисть для нанесення лаку
  Наждачний папір, зернистість 120 -150, 800
  Морилка необхідного кольору
  Лак

Офарбуйте дерево і нанесіть два шари лаку. Якщо глянець не відповідає старому лаку, злегка відшліфуйте його шліф папером, щоб заматірованной.

Виконавши ці нескладні етапи, можна власноруч відремонтувати вікна.

Reply