Снігозатримувачі на дах: класифікація, особливості застосування та монтажу — все ппро ремонт

З даної статті можна дізнатися, що собою представляють снегозадержатели на дах: призначення і існуючі види виробів, їх характеристики і правила використання. У тексті міститься докладний опис кутових, трубчастих, ґратчастих, а також точкових снегоуловітеля і основні правила їх монтажу на металочерепиці, м'якої, фальцевої і інших типах покрівлі.

Використання снегодержателі позбавить від лавиноподібного сходження снігу з даху

Основні види металопрофілю для утримування снігу на даху

Лавиноподібний схід снігу з даху — поширена проблема в регіонах, де зими супроводжуються випаданням великої кількості опадів. Для її вирішення використовуються спеціальні пристосування — снігозатримувачі. Ці конструкції утримують опади на даху, які в процесі танення поступово стікають по водостоках.

Снігозатримувачі — це конструкції, які утримують опади на даху

Існує кілька різновидів снегозадержателей. Ці вироби підбираються з урахуванням кількох факторів:

 • тип покрівлі;
 • кут нахилу даху;
 • товщина снігового покриву, характерна для регіону.

Споживачі можуть купити снігозатримувачі на дах разом з покрівельним матеріалом, коли будинок знаходиться ще на стадії будівництва, або ж придбати їх в якості додаткового оснащення для готового будинку. Ці пристрої можуть носити різну назву в залежності від функцій, які вони виконують.

Снегоблокірующіе огорожі забезпечують повне утримання опадів на даху. Їх ще називають снегобарьер. У цьому випадку навіть частковий сход пластів снігу неможливий. Скупчилися опади будуть танути, і залишати дах природним способом.

Види снегозадержателей на дах

Снігорізів виконують іншу функцію. Вони призначені для розрізання снігового шару на кілька невеликих частин. Завдяки цьому енергія падіння лавини буде мінімальною і безпечною.

Снігозатримувачі відрізняються не тільки матеріалом виготовлення, але і формою, розмірами, а також ступенем надійності.

Споживачі можуть купити снігозатримувачі наступних видів:

 1. Ґратчасті.
 2. Уголковие.
 3. Трубчасті.
 4. Точкові.

Головне завдання снігозатримувальних конструкцій — утримання опадів на даху

Крім цього, можна виготовити захисні конструкції для даху самостійно. Для цього найчастіше використовується деревина.

Корисна порада! При виборі снегоуловітеля потрібно обов'язково звертати увагу, на утримання якої кількості снігу розрахована конструкція. Інакше вона не зможе повноцінно виконувати свою функцію і забезпечувати безпеку.

Універсальні трубчасті снігозатримувачі 3 м: ціна і особливості конструкцій

Вироби трубчастого типу виготовляються з кронштейнів і пари труб, діаметр яких становить 1,5-3 см. Висота такої конструкції — 15 см. Кронштейн має вигляд вертикальної пластини, в якій виконані отвори, призначені для установки труб. У нижній його частині є поличка. Вона використовується для фіксації снігозатримувача на даху. Як кріплення застосовуються шурупи по металу з головкою-шестигранником (0,8х6 см).

Зовнішній вигляд кронштейна може бути різним. Це залежить від типу покрівлі, де він буде встановлюватися. Бажано, щоб між поверхнею даху і першою трубою була відстань близько 2-3 см, а між трубами — 8-10 см.

Габаритні розміри комплекту універсального трубчастого снігозатримувача

Трубчасті конструкції розрізають сніговий пласт на кілька частин. Вони надійні і можуть впоратися з великим тиском. Цю категорію виробів можна вважати універсальною, оскільки трубчасті Снігорізів підходять практично для будь-якого типу покрівлі:

 • листової;
 • м'якою;
 • черепичним.

Монтаж трубчастих снегозадержателей виконується вздовж схилу по всьому периметру будівлі

Монтаж конструкцій виконується вздовж схилу по всьому периметру будівлі. При цьому вироби розташовуються не вразбежку, а в ряд. Якщо снігове навантаження взимку велика, можна встановити два ряди захисних конструкції на відстані 2-3 м один від одного. Причому нижній закріплюється з відступом 0,4-0,5 м від карнизного звису. Відтінок снегозадержателей можна підібрати в тон покрівлі, тому після установки ці конструкції не кидаються в очі.

Для виготовлення трубчастих снегозадержателей найчастіше використовується оцинкована сталь. Зверху вона покривається фарбою, яка підбирається в тон кольору покрівлі. Завдяки цьому вони не тільки вписується в загальний вигляд будівлі, але і виходить довговічним. Більш того, фарба забезпечує захист від корозії.

Середні ціни снегозадержателей трубчастого типу:

бренд колекція Ціна, руб. / Шт
Borge Економ 980
Grand Line універсальний 1350
Grand Line GL-O RAL одна тисяча сімсот шістьдесят п'ять

Зверніть увагу! Трубчасті огородження підходять для дахів з невеликим ухилом (до 60 °), де нерідко відбувається рух снігу через великий тиск. Якщо ж ухил даху перевищує цей показник, необхідності в установці снегозадержателей немає, оскільки опади на поверхні не затримуються, а одразу обсипаються.

Особливості ґратчастих снегозадержателей на дах: ціна і характеристики

Ґратчасті снегозадержатели в універсальному виконанні мають вигляд кронштейнів, на яких у вертикальному положенні закріплена решітка. Всі деталі вироби виготовляються з оцинкованої сталі, розкритої барвником, що дозволяє підібрати конструкцію під будь-який колір покрівлі.

Ґратчасті снегозадержатели виготовляються з оцинкованої сталі і покриваються захисним барвником, що дозволяє підібрати конструкцію в тон даху

Розмір решіток може варіюватися. Найбільші варіанти мають висоту близько 15-20 см. Розмір маленьких грат не перевищує 5-7 см. Від величини цієї деталі залежить рівень міцності, і здатність конструкції утримувати певний обсяг снігу. Великі решітки зі сталі можуть витримувати вагу і тиск великої кількості опадів з крижинками. Як правило, снігозатримання на даху забезпечується постійно. Опади залишають її тільки у вигляді талої води.

Вироби гратчастого типу монтуються на довгих схилах дахів з невеликим ухилом. Наявність подібної конструкції гарантує, що брили снігу не впадуть на голову перехожим. Ефективність решітки залежить від її висоти. Відносно матеріалу покрівлі немає обмежень, оскільки під цей тип захисних конструкцій передбачені всі види кріплення.

У продажу можна знайти снегозадержатели, де решітка приварена до поздовжніх трубах. Подібна конфігурація дозволяє підвищити надійність виробу. Монтаж ґратчастих конструкцій здійснюється на схилі уздовж карниза. Якщо снігові навантаження в регіоні досить великі, як доповнення можна встановити і інші різновиди захисних огороджень, наприклад, пластинчасті снегоупори. Те ж саме стосується тих випадків, коли довжина ската перевищує 5,5 м.

Тривимірна схема розміщення снегозадержателей на двосхилим даху

Середня ціна ґратчастих конструкцій для натуральної черепиці (керамічної або цементно-піщаної) становить 4250 руб. / Шт. Купівля виробів, призначених для фальцевой покрівлі, обійдеться приблизно в 3200 руб. / Шт.

Зверніть увагу! Під тиском великої кількості снігу решітки можуть прогнутися. Відносно цього аспекту трубчасті конструкції більш надійні. Міцність ґратчастих снегозадержателей залежить від форми напрямних або кронштейнів, а також їх якості. Не варто купувати вироби, де ці деталі мають таку ж товщину, що і решітка.

Пластинчасті або уголковие снегозадержатели на металочерепицю

Якщо на даху накопичується незначна кількість опадів, можна обмежитися покупкою уголкових снегозадержателей. Найчастіше вони використовуються на покрівлі з профнастилу або металочерепиці, оскільки ці вироби виготовляються з аналогічного матеріалу і в тій же забарвленням.

Уголковие конструкції не здатні витримувати вплив великого тиску

Уголковие металеві конструкції мають зігнуту трикутну форму з двома гранями, оснащену поличками для кріплення. Висота снегозадержателей цього типу становить 4-6 см. Уголковие огорожі призначені для дахів з невеликим ухилом (не більше 30º), оскільки конструкції не здатні витримувати вплив великого тиску.

Вироби кріпляться безпосередньо до матеріалу покрівлі, не є винятком і верхня хвиля покриття, де також фіксуються огорожі. Установка снегозадержателей на даху з металочерепиці виконується уздовж коника. Робиться це в шаховому порядку. Вироби размешаются в кілька рядів (мінімум 2) з кроком в 0,5-1 м.

Снігозатримувачі уголкового типу не відрізняються високою міцністю. Вони не зможуть утримати від сходження велика кількість снігу. Тому дані вироби застосовуються тільки в тих регіонах, де взимку випадає мало опадів. Крім цього, потрібно регулярно виконувати чистку даху. Вартість таких снегозадержателей 290 руб. / Шт. (2 м).

Пластинчасті снегоудержателі використовуються на дахах з невеликим ухилом

Специфічність бугелів — точкових снегозадержателей для даху

Точкові снегозадержатели називають бугелями або гаками. Вони не розраховані на утримання великої кількості снігу, тому використовуються в якості доповнення до трубчастих і гратчастим конструкцій. Допускається установка на покрівлі з м'яким покриттям, що має невеликий ухил.

Стаття по темі:

Покрівельні матеріали: види і властивості, характеристики

Опис найпоширеніших покрівельних матеріалів різних типів і видів. Застосування і особливості монтажу.

М'яка покрівля сприяє накопиченню снігу, оскільки вона має шорстку поверхню у вигляді посипання з гранул. Опади добре утримуються на руберойді і бітумної черепиці.

Зверніть увагу! Якщо дах має невеликий ухил, то малоймовірно сходження снігу. Проте з метою підстраховки бажано встановити в шаховому порядку бугелі з кроком 0,5-0,7 м.

Точкові снегозадержатели мають вигляд трикутників з довгою пластиною. Вона використовується для фіксації вироби на обрешітці. Монтаж цих снегозадержателей для м'якої покрівлі виконується так, щоб пластина розташовувалася безпосередньо під покрівельним матеріалом. Настилали зверху бітумна черепиця приховає всі місця фіксації. В результаті цього виключається ймовірність протікання даху. Середня ціна точкових ступор 50-60 руб. / Шт.

Точкові снегозадержатели (бугелі) не розраховані на утримання великої кількості снігу

Снігозатримувачі на дах: технологія монтажу і особливості її виконання

Фахівці рекомендують виконувати монтаж снегозадержателей разом з покрівлею. У деяких випадках установка снегоупоров необхідна по всьому периметру, а іноді можна обмежитися лише важливими об'єктами.

До таких об'єктів належать:

 • паркувальний майданчик для автомобілів;
 • балкони;
 • пішохідні доріжки;
 • мансардні вікна.

Зона установки підбирається з урахуванням того, що снігова лавина під час сходження з даху, ухил якої становить 35 °, покриває певну ділянку. Як правило, опади падають на відстані 0,5-1,5 м від схилу.

Монтаж снегозадержателей проводиться з відступом в 0,5-0,8 м від карнизного звису

Снігозатримувачі встановлюються з відступом 05-08 м від карнизного звису. Не допускається розміщення захисної конструкції безпосередньо на звисі. Винятком є ​​варіант, коли карниз сформований кроквяної системою даху.

Важливо! Монтаж снегоупоров на карнизної звисі або поблизу від нього викличе обвалення.

Вартість виробів залежить від їх типу, розмірних параметрів, матеріалу виготовлення, а також виробника. Найпопулярніші марки — Borge, Grand Line, Orima.

Середні ціни снегозадержателей Борг для різних типів покрівлі:

Тип покрівлі Ціна, руб. / М.п.
Фальцева покрівля 870
Металочерепиця 885
натуральна черепиця 990
композитна черепиця 1070

Як правильно встановити снігозатримувачі на металочерепицю

Металочерепиця — найпопулярніший покрівельний матеріал. Її конфігурація налаштовує на те, щоб пласти снігу сходили з даху постійно. Гладка поверхня не здатна затримати опади. При цьому покрівельний матеріал чуйно реагує на температурні перепади. Металочерепиця сприяє таненню снігу, завдяки чому весь пласт разом з льодом починає зісковзувати вниз. Тому монтаж снегозадержателей обов'язковий.

На металочерепичних дахах встановлюються такі конструкції:

 • уголковие;
 • гратчасті;
 • трубчасті.

Уголковие вироби підходять для малосніжних зим. В інших випадках краще віддати перевагу гратчастим і трубчастим конструкціям. Вони міцні і прості щодо монтажу.

Схема монтажу універсального трубчастого снігозатримувача

Як встановити снігозатримувачі на металочерепицю:

 1. Нанесення розмітки в зоні монтажу.
 2. Посилення обрешеточних конструкції за допомогою додаткового бруска.
 3. Збірка комплекту захисної огорожі (без затягування болтів).
 4. Монтаж покрівельного матеріалу.
 5. Формування отворів для кріплення в нижній хвилі, що прилягає до обрешеточних конструкції.
 6. Ущільнення отворів за допомогою гумових прокладок.
 7. Фіксація кронштейна на схилі за допомогою болтів (0,8х6 см) з урахуванням його довжини і ухилу. Чим більше ухил, тим щільніше встановлюються кронштейни. Оптимальний крок — 0,5 м.
 8. Установка труб в кронштейни. Якщо виконується монтаж ґратчастих снегозадержателей, то сусідні конструкції слід з'єднати між собою.

Закріплення захисних виробів виконується над несучою стіною. У зоні розміщення мансардного вікна обов'язково посилюється лати. Деякі снегозадержатели мають додаткові переваги. Наприклад, для металочерепиці Монтеррей передбачені снегозадержатели з особливими кронштейнами. На них є спеціальні виступи, які дозволяють не посилювати обрешеточних конструкцію.

Важливо! Установка снегозадержателей гратчастої і трубчастого типу виконується крізь матеріал покрівлі.

Схема монтажу модифікованого трубчастого снігозатримувача

Як виконується установка снегозадержателей на даху з профнастилу

Профнастил має практично ті ж характеристики, що й металочерепиця. Його поверхня гладка і проявляє чутливість до температурних перепадів. Необхідність в установці снегозадержателей в цьому випадку обумовлена ​​не тільки міркуваннями безпеки. Сніг, який тане протягом дня, до вечора підмерзає і, зсковзуючи, дряпає профнастил. В результаті пошкоджується захисний оцинковане покриття, що призводить до розвитку корозії.

На покрівлі з профнастилу можна встановити конструкції пластинчастого, гратчастої і трубчастого типу. Останні використовуються найчастіше, оскільки вони виготовляються з оцинкованої сталі і можуть бути пофарбовані в будь-який тон покрівельного матеріалу.

Технологія монтажу практично не відрізняється від порядку встановлення снегозадержателей на дах з металочерепиці:

 1. Конструкція закріплюється крізь покрівельний матеріал.
 2. Решетування посилюється.
 3. Отвори під кріпильні елементи ущільнюються за допомогою прокладок, виготовлених з атмосферостійкою гуми.

Снігозатримувачі закріплюються крізь покрівельний матеріал

Кріплення повинні розміщуватися в нижній частині хвилі покриття, там, де профнастил прилягає до обрешітки. В іншому випадку лист деформується. Якщо передбачається монтаж захисних конструкцій на готову покрівлю, для посилення обрешітки доведеться частково виконати її розбирання. Пластинчасті або уголковие вироби встановлюються в верхню хвилю профлиста. Вони не потребують додаткового посилення обрешітки. Фіксатори в цьому випадку розміщуються через одну хвилю.

Як встановити снігозатримувачі на фальцевой покрівлі

На фальцевой покрівлі в якості захисних конструкцій застосовуються виключно гратчасті і трубчасті снігозатримувачі. Система монтажу останніх відрізняється лише способом кріплення кронштейна, який має специфічну форму. В цьому випадку деталь фіксується безпосередньо на фальці, завдяки чому покриття покрівлі зберігає свою герметичність.

Установка снегозадержателей виконується за допомогою затискачів:

 1. На фальц одягається затиск.
 2. Виконується пара отворів (іноді 3).
 3. Конструкція фіксується на даху за допомогою болтових з'єднань.

Захисні конструкції для фальцевой покрівлі виготовляють не тільки з оцинкованої сталі, але і з міді

Перевага цієї технології полягає у відсутності необхідності виконувати посилення обрешітки. Монтажні роботи здійснюються поверх покладеного покрівельного матеріалу. В результаті конструкція виходить міцною і надійною, оскільки тиск снігового шару буде розподілятися уздовж фальца.

Корисна порада! Від ухилу даху залежить розмір кроку, з яким встановлюються опори. Щоб отримати надійний результат бажано закріплювати їх на кожному фальці.

Для виготовлення захисних конструкцій для фальцевой покрівлі застосовується не тільки оцинкована сталь, а й мідь. В останньому випадку вироби продаються не комплектно, а у вигляді штучного товару. Споживач може придбати верхній і нижній кронштейн, а також відрізок труби. Вартість мідних снегозадержателей досить висока, проте вони краще вписуються в дизайн крівлі, яка також не є дешевим задоволенням.

Монтаж снегозадержателей можливий як на етапі покрівельних робіт, так і на вже готову дах

Особливості установки снегозадержателей на даху з м'яким покриттям

М'яка покрівля вимагає особливого поводження. Максимально допустимий кут нахилу ската для такого даху становить 15 °. В этом случае исключается вероятность лавинообразного схождения снега. По этой причине на крышах с мягким покрытием очень редко используются конструкции трубчатых снегоуловителей.

Каменная крошка на поверхности покрытия препятствует перемещению снега и задерживает осадки на крыше. На мягкой кровле обычно применяется сплошная обрешетка. Она изготавливается из листовой фанеры с влагостойкими свойствами, поэтому не нуждается в усилении. Снегозадержатели устанавливаются на этапе монтажа кровельного материала. Чаще всего применяются точечные снегозадержатели, в редких случаях – трубчатые.

Технология монтажа трубчатых конструкций такая же, как и в случае установки на металлочерепицу или профнастил. Хотя данная система имеет и недостаток, поскольку крепежные элементы располагаются сверху, тем самым нарушая герметичность покрытия.

Трубчатые конструкции снегозадержателей редко используют на крышах с мягким покрытием

Технология монтажа стопперов и треугольных бугелей:

 1. Изделия размещаются в 2-3 ряда в шахматном порядке. Шаг установки – 0,5-0,7 м.
 2. Бугель закрепляется на обрешеточной конструкции так, чтобы крепежную пластину смог перекрыть следующий лист мягкого покрытия. В этом случае треугольная часть бугеля остается снаружи (поверх кровли).
 3. Снегозадержатель фиксируется с помощью саморезов.

Если кровля была смонтирована ранее, точечные снегозадержатели можно установить сверху. В этом случае использование прокладок из атмосферостойкой резины обязательно.

Технология создания снегозадержателей на крышу своими руками

Монтаж снегозадерживающих конструкций на крыше сопровождается рядом преимуществ. Эти простые устройства располагают большим количеством выгодных достоинств.

В некоторых случаях стоимость готовых конструкций может быть довольно высокой, поэтому их можно изготовить самостоятельно

Снегоуловители выполняют следующие функции:

 • защита кровельных материалов и водосточной системы от повреждения;
 • эффективное устранение тяжелой снежной шапки, которая может стать причиной деформационных изменений и прогиба крыши;
 • предотвращение появления водяных подтеков на потолках помещений, расположенных на верхних этажах здания;
 • защита декоративных элементов и насаждений, находящихся под окнами;
 • защита припаркованных неподалеку от здания автомобилей от схождения снега;
 • защита наружной штукатурки, которая может испортиться талой водой, если наступит резкое потепление.

Корисна порада! Даже если на кровле присутствуют снегоуловители, желательно выполнять чистку крыши на регулярной основе (раз в 1-2 недели). Чтобы исключить необходимость в этом мероприятии можно проложить под кровлей греющий кабель. Благодаря ему снег будет быстро таять и стекать по водостоку, не задерживаясь на крыше.

Рекомендации по изготовлению уголковых снегоуловителей на крышу

В целях экономии можно самостоятельно изготовить защитные ограждения уголкового типа и установить на крышу. Этот вариант считается самым простым в исполнении.

Уголковый тип снегозадержателей наиболее простой в изготовлении и монтаже

Для этого потребуются следующие инструменты и материалы:

 • ножницы по металлу или ножовка;
 • листовая нержавеющая сталь с полимерным напылением;
 • листогиб;
 • линейка и маркер для нанесения разметки;
 • дрель.

Для начала подбирается чертеж с размерами. На его основе создается шаблон уголкового снегозадержателя. После этого с помощью линейки и маркера на листовую сталь переносится разметка. Сделать это нужно так, чтобы после нарезки осталось как можно меньше отходов.

В соответствии с разметкой выполняется нарезка металла с помощью ножовки или ножниц. Не стоит использовать для этих целей болгарку даже если мастер имеет хороший опыт обращения с ней. В результате резки этим инструментом повреждается защитное напыление на металле, которое предотвращает появление коррозии.

Бюджетный вариант снегозадержателей — точечные конструкции из поликарбоната

На следующем этапе заготовку нужно закрепить на рабочем столе. Используя листогиб, следует по линиям разметки согнуть изделие. В результате должен получиться уголок с двумя полочками для крепежа, высота которого составляет 15-20 см. Для фиксации снегозадержателя будут использоваться саморезы. Под них в крепежных полочках следует выполнять отверстия.

Уголковые конструкции монтируются в шахматном порядке. Если длина ската менее 4 м, достаточно установить снегозадержатели в два ряда. Если же этот показатель составляет 6 м и более, потребуется как минимум три-четыре яруса барьеров.

Технология изготовления решетчатых снегозадержателей на кровлю частного дома

Решетчатые конструкции более сложны в изготовлении, чем уголковые. Для этого потребуются навыки обращения с болгаркой и сварочным аппаратом.

Монтаж снегозадеживающих конструкций можно совершить без привлечения специалистов

Перечень необходимых инструментов и материалов:

 • металлический уголок;
 • нержавейка для создания решетки;
 • болгарка;
 • металлические трубы подходящего диаметра;
 • сварочный аппарат;
 • опоры подвесного типа;
 • строительный уровень.

Сначала составляется чертеж. Он должен учитывать параметры крыши и все сопутствующие факторы. Для изготовления рамы решетки следует использовать уголок, а в качестве усилителя – трубы. Сталь подготавливается, поверх материала наносится разметка. После этого с помощью болгарки вырезаются все детали.

Уголки следует разместить так, чтобы получился прямоугольник. После этого можно закрепить верхнюю часть рамы методом сварки. При этом очень важно следить, чтобы не было перекосов. Если дефекты отсутствуют, можно заваривать угловые части каркаса. Затем выполняется фиксация труб. Их следует расположить вертикально по отношению к уголкам и приварить. Изготовив необходимое количество конструкций, можно приступать к их монтажу. Предварительно нужно установить на кровлю подвесные опоры.

Трехмерный проект снегозадержания из металлических труб

Опоры для самодельных конструкций, как и для снегозадержателей заводского производства можно приобрести в строительном магазине. Используя эти простые устройства, можно избежать многих проблем, связанных с лавинообразным схождением снега с крыши.

Оставить комментарий